Nov udarec za United

V 23. kolu Premeier League sta se znova opekla oba kluba iz Manchestra. United je doma klonil proti Southamptonu, City pa je izvlekel le točko na gostovanju pri West Hamu.

Tekma na Old Traffordu privržencem Manchester Uniteda znova ni postregla z zanimivim nogometom, za nameček pa so rdeči vragi ob koncu dvoboja s Southamptonom prejeli še zadetek.

United, ki je v prejšnjem kolu zmagal na gostovanju pri Liverpoolu iz edinega strela na gol, je tudi tokrat uspel le enkrat sprožiti neposredno na vrata tekmecev. Tudi ti v napadu niso veliko ponudili, rezervist in debitant Charlie Austin, ki je Svetnike okrepil v januarskem prestopnem roku, pa je v 87. minuti z glavo zadel po podaji Jamesa Ward-Prowsa. Domači trener Louis van Gaal, ki se mu zdaj že nekaj časa trese stolček, je zelenico zapuščal ob glasnih žvižgih jeznih navijačev Uniteda.

City že tri točke zadaj

Tudi Cityju se tekma tokrat ni izšla po željah, iz Londona se vrača s točko. West Ham je povedel že v prvi minuti tekme, ko je s sredine kazenskega prostora povsem sam streljal Enner Valencia, a so se Meščani v igro vrnili že v 9. minuti. Sergio Agüero je najprej priboril enajstmetrovko, nato pa jo tudi uspešno realiziral. V nadaljevanju prvega polčasa sta imeli obe ekipi še nekaj priložnosti, v drugem pa je je Cityjev vezist Fabian Delph zadel tudi vratnico.

Foto: EPA Sergio Agüero A nato nov izbruh veselja v Upton Parku. Po povsem nenevarni akciji so gostitelji hitro izvajali avt, branilec gostov Nicolas Otamendi je slabo ocenil let žoge, nato pa izgubil še dvoboj z Valencio, ki je uspel še enkrat poslati žogo v mrežo. City je nato lovil izenačenje in ga preko Agüera tudi ujel.

Spodrsljaj Cityja bi lahko v boju za lovoriko jutri izkoristil Arsenal, ki gosti Chelsea, sinjemodrim pa je na razdaljo treh točk že pobegnil Leicester City. Lisice so doma s kar 3:0 odpravile v zadnjem času razpoloženi Stoke City, med strelce se je ponovno vpisal tudi prvi strelec prvenstva James Vardy.

Devet zadetkov na eni tekmi

Z izjemno tekmo pa sta na Carrow Roadu postregla Norwich in Liverpool. Gostje so povedli, a je v 54. minuti Norwich že vodil s 3:1, nato pa je sledil nov preobrat. Za Redse so v polno zadeli  Jordan Henderson, Firmino, ta je dosegel svoj drugi gol na tekmi, in James Milner. Z izidom 3:4 se je krenilo v sodniški dodatek, Sebastien Bassong pa je v 92. minuti z lepim volejem z roba kazenskega prostora iznečil na 4:4. A tudi tu še ni bilo konec vsega. V 95. minuti so gostje poslali visoko žogo v kazenski prostor domačih, po nekaj poizkusih izbijanja pa je do nje prišel  Adam Lallana in jo poslal v mrežo. Ob proslavljanju zmage so igralci trenerju Jürgenu Kloppu razbili očala.