Nov vodilni v Premier League

City zlahka slavil pri WBA in skočil na prvo mesto.

Nogometaši Manchester Cityja so v 20. krogu gostovali pri West Bromwich Albionu in zmagali s 5:0. Z zmago so vsaj začasno prevzeli vodstvo, imajo točko prednosti pred Manchester Unitedom, ki ga v sredo čaka obračun z zadnjeuvrščenim Sheffield Unitedom. Oba kluba iz Manchestra sta sicer odigrala enako število tekem.

City je na gostovanju pri predzadnjem West Bromwich Albionu svoje delo opravil že v prvem polčasu, ki ga je dobil s 4:0 po dveh zadetkih Ilkaya Gündogana ter po enem Joaa Cancela in Riyada Mahreza. Raheem Sterling je v 57. minuti poskrbel za končnih 5:0.

Zvečer je bila na sporedu še tekma med Southamptonom in Arsenalom, ki so jo topničarji v gosteh dobili ss 3:1. Povedel je Southampton že v tretji minuti z golom Stuarta Armstronga, Londončani pa so nato uprizorili preobrat po zadetkih Nicolasa Pepeja v osmi in najstnika Bukaya Sake v 39. minuti.

Alexandre Lacazette, ki je prispeval asistenco k zadetku Sake, je v 73. minuti zadel za končnih 3:1. Mladi Anglež se mu je oddolžil s podajo pred gol, kjer je francoski napadalec le še potisnil žogo v mrežo.

Že pred tem je Crystal Palace doma izgubil proti West Hamu, pri katerem je Tomaš Souček v prvem polčasu dosegel dva gola. West Ham je s četrto zaporedno zmago vsaj začasno skočil na četrto mesto. Newcastle pa nadaljuje niz porazov, tokrat ga je doma ugnal Leeds z 2:1.

V sredo bo med drugimi obračuni tretjeuvrščeni Leicester City gostoval pri Evertonu, v četrtek pa bosta krog sklenila Tottenham in Liverpool.

1. Manchester City      19 12  5  2  36:13  41
 2. Manchester United    19 12  4  3  36:25  40
 3. Leicester            19 12  2  5  35:21  38
 4. West Ham             20 10  5  5  30:24  35
 5. Liverpool            19  9  7  3  37:22  34
 6. Tottenham            18  9  6  3  33:17  33
 7. Everton              17 10  2  5  28:21  32
 8. Arsenal              20  9  3  8  26:20  30