Nov vzpodbuden rezultat Bucikove, zmaga Shiffrinovi

Mikaeli Shiffrin dvojček veleslalomskih zmag, Ana Bucik končala v prvi petnajsterici.

Mikaela Shiffrin je v 24 urah zmagala še na drugem veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučark na prizorišču Semmering v Avstriji. Američanka je v finalu na vrh skočila z drugega mesta po prvi vožnji. V lovu na rekord je osvojila še 79. zmago v svetovnem pokalu. Edina slovenska finalistka Ana Bucik je tekmo končala na 14. mestu.

Tekmuje že jutri! Super novica! Odlična Slovenka po grozljivi poškodbi že nazaj na belih strminah

Švicarka Lara Gut-Behrami, ki je vodila po prvi vožnji, v finalu ni bila tako zanesljiva. Boj za zmago je izgubila za pičlo desetinko sekunde. Italijanka Marta Bassino (+0,47) pa je ubranila tretje mesto iz prve vožnje ter z novimi stopničkami tudi mesto vodilne v veleslalomskem seštevku. Shiffrin, vodilna v skupnem seštevku, je v seštevku veleslaloma na drugem mestu. Za Bassino (300 točk) zaostaja 40 točk.

Edina slovenska smučarka med trideseterico je bila tudi danes Ana Bucik, ki si je še en nastop zagotovila s 13. časom. V finalu pa je nato izgubila eno mesto ter tako kot v torek veleslalom končala na 14. mestu. Tina Robnik, ki se na tekmovališča vrača po septembrskem zlomu kosti (plato tibije) v desnem kolenu, je šla na progo, a je odstopila že v zgornjem delu. Tretja slovenska smučarka Neja Dvornik zaradi viroze in slabega počutja ni šla na start.

Semmering bo v četrtek gostil še nočni slalom pod žarometi.