Novomeščani sezono odprli z lovoriko

Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Chris Booker (desno) je bil najboljši Krkin strelec z 20 točkami. (Foto: Gregor Foto: Žurnal24 Vlado Ilievski Dusan Djordjevic Foto: Žurnal24 Dusan Djordjevic Dušan Djordjević Đorđević Foto: Žurnal24 Tomasz Nowakowski Foto: Žurnal24 navijacice Foto: Žurnal24 Goran Jagodnik Chris Booker Foto: Žurnal24 Jure Zdovc Foto: Žurnal24 Damir Markota Foto: Žurnal24 Nekdanji hrvaški reprezentant si je izbral številko 22. (Foto: Gregor Katič) Foto: Žurnal24 Vlado Ilievski Bojan Krivec Foto: Žurnal24 Bojan Krivec Foto: Žurnal24 Vlado Ilievski Jure Balazic Balažič Foto: Žurnal24 Jagodnik se je po SP nemudoma priključil Unionu Olimpiji. (Foto: Gregor Katič) Foto: Žurnal24 Memi Bečirović je prepričan, da Valencia ne bo presenetila v Stožicah. (Foto: Gr Foto: Žurnal24 Jure Balazic Balažič Goran Ikonič Simon Petrov Edo Muric Murić Smiljan Pavic Pav Foto: Žurnal24 V prvem kolu bo Union Olimpija v soboto ob 20. uri v športnem parku Stožice igra
Na tekmi slovenskega superpokala med Krko in Union Olimpijo v Mariboru so se zmage veselili Dolenjci, ki so z 72:61 premagali zeleno-bele. Največ točk sta dosegla Markota (16) in Pavić (15).
Ožbolt zanikal dogovor
Po koncu tekme je Sašo Ožbolt zanikal, da bi se Olimpija z njim dogovorila o nerešenem vprašanju dolgov iz minule sezone.

V tekmo so bolje vstopili ljubljanski košarkarji, ki so preko razpoloženega Damirja Markote (do polčasa je dosegel 12 točk) zadrževali vodstvo skozi celotno prvo četrtino. Na začetku druge se jim je po košu Markote uspelo nekoliko odlepiti (30:22) in podobno prednost so varovanci Jureta Zdovca obdržali vse do konca prvega polčasa (38:31) Krko sta v igri držala razpoložena Smiljan Pavić, ki je v prvih 20 minutah dosegel devet točk, in Chris Booker (7). NE SPREGLEJTE GALERIJE IZ MARIBORA

Pred tekmo se je na ljubljanski strani vneto ogreval Aloysius Anagonye, ki pa ni imel dovoljenja KZS, da bi lahko nastopil, zato je kasneje obsedel na klopi vse do konca tekme. Krka je v drugi polčas vstopila odločneje in v vsega minuti igre prišla le na dve točki zaostanka. Olimpiji se je z delnim izdidom 7:0 uspelo znova uiti, a vztrajni Dolenjci so dobre tri minute do konca tretje četrtine prešli v vodstvo (48:47). A košarkarjem Krke se ni uspelo odlepiti in tretja četrtina se je končala z izidom 53:53.

To zmago posvečam Zoranu Dragiću, ki mu je bilo najtežje, ker danes ni mogel nastopiti.
Aleksandar Džikić

Zadnja četrtina se je začela s strelskim postom, saj sta obe ekipi skupaj v štirih minutah dosegli le dve točki. To je bil koš Simona Petrova, ki je v 35. minuti tekme moral zapustiti parket zaradi petih osebnih napak. Strelsko neučinkovitost Olimpije, ki iz igre v zadnji četrtini ni zadela kar devet minut in pol, so dobro izkoriščali košarkarji Krke, ki so preko uspešnega Pavića prišli do visokega vodstva z 68:58 in tekma je bila dobre dve minuti do konca odločena. Sasu Salin je pol minute do konca tekme zadel trojko. Velja omeniti, da se je tekma odigrala po novih pravilih, ki so v veljavo stopila v letošnji sezoni. Mogoče je ravno to krivo, da smo prvo trojko videli šele v 14. minuti tekme, ko je bil uspešen Markota.

Izjavi po tekmi:

Aleksandar Džikić, trener Krke:
''Oboji bi lahko igrali veliko bolje. A do začetka lige NLB je še veliko časa. To zmago posvečam Zoranu Dragiću, ki mu je bilo najtežje, ker danes ni mogel nastopiti.''

Jure Zdovc, trener Uniona Olimpije:
'Motivacija ni bila problem. Dokler smo še imeli svežino, je še šlo, na koncu pa se je konmčalo, tako kot je bilo za pričakovati.''