Oblak doživel debakl, Handanović jezil Suáreza

Končana je prva polovica skupinskega dela elitnega evropskega nogometnega tekmovanja. V sredo so se bili boji v skupinah A, B, C in D.

V skupini A je Borussia Dortmund presenetljivo visoko premagala Atlético Madrid (4:0) in zasedla vrh lestvice. Jan Oblak je vso tekmo branil vrata razglašenih Špancev, pri zadetkih bi težko storil kaj več. V prvem polčasu ga je s srečnim odbojem matiral Axel Witsel, v drugem, ko so gostje zapravili nekaj lepih priložnosti, pa je žogo dvakrat za njegov hrbet spravil Raphaël Guerreiro, enkrat pa Jadon Sancho.

Na drugi tekmi skupine A sta se pomerila Club Brugge in AS Monaco, z remijem (1:1) sta obe ekipi prišli do prve točke v letošnji Ligi prvakov.

V skupini B je Samir Handanović z Interjem gostoval pri Barceloni in doživel prvi poraz (2:0), medtem ko so Katalonci kljub odsotnosti poškodovanega Lionela Messija ostali stoodstotni. Handanović je v prvem polčasu dobro ubranil poskus Rafinhe, isti igralec pa ga je v 32. minuti iz bližine vendarle premagal. V drugem polčasu so se Italijani malce opogumili, Handanović je z nekaj obrambami živciral Luisa Suáreza, a Barcelona je z golom Jordija Albe v 83. minuti razblinila vse dvome o zmagovalcu.

Na drugem srečanju skupine B sta se PSV Eindhoven in Tottenham Hotspur razšla z delitvijo točk (2:2), po kateri sta moštvi ostali prikovani na dno lestvice. Angleži so zadnji del tekme odigrali brez izključenega vratarja Huga Llorisa in izenačujoči gol prejeli v 87. minuti.

V skupini C je Liverpool doma pričakovano nadigral Crveno zvezdo (4:0) in se povzpel na vrh razpredelnice. Dvakrat je zabil Mohamed Salah, po enkrat pa Roberto Firmino in Sadio Mané.

Na drugi tekmi skupine C je Paris SG na domači zelenici z golom Ángela di Maríe v 93. minuti iztržil remi (2:2), po katerem je ostal le točko za tokratnim tekmecem Napolijem.

V skupini D je Porto s slavjem pri moskovskem Lokomotivu (1:3) pristal na prvem mestu, potem ko je do odločilne prednosti prišel na začetku drugega polčasa.

Galatasaray in Schalke sta v Carigradu remizirala (0:0) in se zvrstila na tretje oziroma drugo mesto lestvice.