Oblak prejel gol v 89. minuti

Celta iz Viga prekinila zmagoviti niz madridskega Atletica.

Nogometaši madridskega Atletica so na zadnji tekmi 22. kroga španskega prvenstva na stadionu Wanda Metropolitano igrali neodločeno s Celto iz Viga 2:2 (1:1). Ekipa slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka ima ob tekmi manj še vedno osem točk prednosti pred nogometaši Barcelone in Reala.

Izbranci argentinskega strokovnjaka Diega Simeoneja so v 13. minuti prejeli enajsti gol v "la ligi", potem ko je Oblaka ukanil Santi Mina. V nadaljevanju je kazalo, da bodo dosegli deveto zmago v nizu. Izenačujoči zadetek je v izdihljajih prvega polčasa dosegel urugvajski napadalec Luis Suarez. Isti igralec je v 50. minuti po podaji Renana Lodija povišal na 2:1, zmago pa jim je ob koncu 89. minute izmaknil Facundo Ferreyra, ki je bil po natančni podaji z desne strani najspretnejši tik pred Oblakovimi vrati.

Colchonerosi imajo še naprej osem točk naskoka pred tekmeci iz Madrida in Barcelone, ki so v tem krogu z manjšimi težavami strli odpor svojih tekmecev. Real je v soboto v gosteh ukanil zadnjeuvrščeno Huesco z 2:1, Barcelona pa je v nedeljo v Sevilli premagala Betis s 3:2.

Atletico bo v prihodnjem krogu gostoval v Granadi, Real bo gostil Getafe, Barcelona pa Alaves.

1. Atletico Madrid  20  16   3   1   42:12  51
 2. Barcelona        21  13   4   4   44:20  43
 3. Real Madrid      21  13   4   4   37:19  43
 4. Sevilla          21  13   3   5   31:16  42
 5. Villarreal       22   8  12   2   31:22  36
 6. Real Sociedad    22   9   8   5   36:20  35
 7. Betis            22   9   3  10   29:37  30
 8. Granada          22   8   6   8   26:36  30