Oblak veliki junak tekme, poskrbel za ključne točke

Slovenski vratar zaustavil enajstmetrovko v 86. minuti.

Madridski Atletico, ki mu v zadnjih tednih ne gre več tako dobro kot v prvem delu sezone, je stežka prišel do zmage na domači zelenici. Rojiblancos so z 1:0 premagali Alaves, prvo ime dvoboja pa je bil slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak. Ta je ob koncu tekme fenomenalno zaustavil strel z bele točke in tako poskrbel za morda ključne točke Atletica v boju za naslov španskega prvaka.

Edini zadetek na stadionu Wanda Metropolitano je sicer dosegel Luis Suarez v 54. minuti. To je bil že Urugvajčev 19. zadetek v sezoni.

Gostom je priložnost za izenačenje ponudil branilec Atletica Stefan Savić, ki je v 83. minuti naredil veliko neumnost in brez potrebe v svojem kazenskem prostoru s komolcem udaril napadalca Alavesa. Sodnik je po posredovanju VAR dosodil najstrožjo kazen. Izvedel jo je Joselu, Oblak pa je s skokom v svojo desno žogo uspel odbiti v kot.

Tako kot Real Madrid v soboto - v gosteh je premagal Celto iz Viga s 3:1 - je tudi Barcelona uspešno opravila svojo nalogo na gostovanju v San Sebastianu. Real Sociedad je premagala s 6:1. Za Katalonce sta dvakrat zadela Sergino Dest in Lionel Messi, po enkrat pa Antoine Griezmann in Ousmane Dembele.

Argentinec ima štiri zadetke prednosti na vrhu lestvice strelcev pred Urugvajcem Suarezom, z novima dvema zadetkoma pa je Messi obeležil še en mejnik, 768. tekmo v dresu Barcelone, s katero je prehitel dosedanjega klubskega rekorderja Xavija Hernandeza.

1. Atletico Madrid  28  20   6   2   51:18  66
 2. Barcelona        28  19   5   4   67:24  62
 3. Real Madrid      28  18   6   4   49:23  60
 4. Sevilla          28  17   4   7   39:21  55
 5. Real Sociedad    28  12   9   7   44:28  45
 6. Betis            28  14   3  11   38:41  45
 7. Villarreal       28  10  13   5   39:31  43
 8. Granada          28  10   6  12   34:46  36