Oblak z izjemno obrambo v 88. minuti

Oblak in soigralci do točke proti Levanteju.

Atletico Madrid, vodilna ekipa španskega nogometnega prvenstva, si je privoščila še drugi spodrsljaj na zadnjih treh tekmah. Na zaostali tekmi 2. kroga je na gostovanju pri Levanteju igrala 1:1 (1:1). Moštvo slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka ima tako zdaj šest točk prednosti pred drugouvrščenim Realom, še vedno pa ima eno tekmo manj od njega.

Ekipa Diega Simeoneja je imela skozi vso tekmo terensko premoč. A že pravi protinapad tekmecev je bil usoden za Oblaka. Sam pred njega je pritekel Enis Bardhi, njegov strel pa Škofjeločan ni mogel ubraniti. Gosti so izenačili v 37. minuti, ko je strel Marcosa Llorenteja v mrežo preusmeril branilec Pier Rober.

V drugem polčasu so imeli gosti nekaj priložnosti za gol, najlepšo je zamudil Angel Correa, ki je po obrambi domačega vratarja in odbitku z bližine zgrešil prazna vrata. Oblak, ki je moral v prvem delu kar nekajkrat posredovati, pa je bil brez dela do 88. minute. Takrat pa je z odlično obrambo preprečil, da bi njegova ekipa ostala povsem praznih rok.

1. Atletico Madrid  22  17   4   1   45:14  55
 2. Real Madrid      23  15   4   4   41:19  49
 3. Barcelona        22  14   4   4   49:21  46
 4. Sevilla          22  14   3   5   32:16  45
 5. Real Sociedad    23  10   8   5   37:20  38
 6. Villarreal       23   8  12   3   32:24  36
 7. Betis            23  10   3  10   31:38  33
 8. Granada          23   8   6   9   27:38  30