Oblak zablestel, Atlético spet skromen

Slovenski reprezentančni vratar je dobro opravil svoje delo na prvi tekmi po dolgem premoru zaradi covida-19.

Madridski Atlético je po premoru prvič nastopil na stadionu San Mamés. S tamkajšnjim bilbajskim Athleticom se je razšel z neodločenim izidom (1:1) in še naprej ostaja na šestem mestu.

Oba zadetka sta padla v prvem polčasu. Jan Oblak je ubranil dva nevarna strel domačih z glavo, posebej se je izkazal po poskusu Yeraya Álvareza. Nič pa ni mogel storiti po zaključku Ikerja Muniaina, ta je zadel tudi s pomočjo srečnega odboja.

Domači so povedli v 37. minuti, Atlético pa je hitro odgovoril, saj je že dve minuti kasneje po pravočasnem vtekanju in strelu iz bližine izenačil Diego Costa.

Drugi polčas je ponudil manj razburjenja kot prvi, mreži se nista več zatresli. Najlepšo priložnost za goste je zapravil Santiago Arias.

Atlético bo prvenstvo nadaljeval že v sredo, ko se bo podal na novo gostovanje, tokrat v Pamplono k Osasuni.

Primera Na tekmi brez gledalcev navijač vdrl na igrišče!

Real Madrid je, zaradi prenove stadiona Santiago Bernabéu tokrat na objektu Alfredo di Stéfano, gostil Eibar in ga pričakovano premagal (3:1). "Beli balet" je ostal v igri za naslov prvaka, za prvouvrščenimi Katalonci zaostaja za dve točki.

Madridčani so vse tri zadetke zabili v prvem polčasu, mrežo so zatresli Toni Kroos, Sergio Ramos in Marcelo. Gostje so v nadaljevanju znižali prek Pedra Bigasa in še nekajkrat zapretili, a zmaga Madrida ni bila ogrožena.

Bundesliga Schalke do neslavnega rekorda, velika zmaga Augsburga

Real Sociedad se je obdržal na četrtem mestu kljub le remiju proti Osasuni (1:1). Domačini so zamudili priložnost, da se utrdijo na mestih, ki ob koncu sezone vodijo v Ligo prvakov.

Video Španci so se vrnili s kontroverznim mestnim derbijem

Že v soboto je vodilna Barcelona ohranila primat z zmago na gostovanju pri Mallorci (0:4). Sevilla se je utrdila na tretjem mestu po zmagi nad mestnim rivalom Betisom (2:0).