Oblak znova nepremagan

Jan Oblak je na tekmi proti Sevilli zbral sedem obramb, na 13. tekmi v La Ligi pa je ostal nepremagan še devetič.

Atlético Madrid je proti Sevilli nazadnje izgubil leta 2010, tudi prenovljeni stadion Ramón Sánchez Pizjuán pa Andaluzijcem ni prinesel uspeha (0:3). Jan Oblak je vso tekmo dobro opravljal svoje naloge in ubranil nekaj nevarnih poskusov domačih, ki so bili v polju sicer boljša, a toliko bolj neučinkovita ekipa.

Gostje so povedli v 35. minuti. Antoine Grizemann je odlično sprejel dolgo podajo in zadržal žogo ter jo v padcu nekako spravil do Kokeja, slednji je iz oddaljenosti nekaj metrov matiral Beta. V drugem polčasu so gostitelji pritiskali za izenačenje, a jim Oblaka ni uspelo premagati. V 79. minuti pa se je zgodil odločilen trenutek srečanja. Gabi se je odločil za strel z velike razdalje in s pomočjo odboja od branilca povišal prednost gostov.

V 85. minuti so Colchonerosi nato le še postavili piko na i k zmagi, ko je po dvojni podaji z Griezmannom z 20 metrov lepo zadel rezervist Jackson Martínez. V sodnikovem dodatku je Grizemann z lepim strelom iz oddaljenosti stresel še vratnico.

Do prvih treh točk v sezoni so prišli tudi nogometaši Granade, Rene Krhin pa je ob gostujoči zmagi nad Getafejem na zelenici prebil celotno tekmo.