Okolica Emiratesa pokala po šivih, oglasil se je tudi Wenger

Foto: Profimedia Arsenal Foto: Profimedia Arsenal Foto: Profimedia Arsenal Foto: Profimedia Arsenal Foto: Profimedia Arsenal Foto: Profimedia Arsenal Foto: Profimedia Arsenal
Navijači londonskega Arsenala so pred domačim stadionom v velikem številu proslavili prvi naslov angleškega prvaka po več kot dveh desetletjih.
Oglej si celoten članek

Privrženci Arsenala so se po torkovem neodločenem izidu Manchester City proti Bournemouthu zbrali v okolici stadiona Emirates in bučno proslavili svoj prvi naslov angleškega prvaka po 22 letih. Topničarji so doslej 14-krat slavili na angleških tleh, 30. maja pa jih v Budimpešti čaka še finalna tekma evropske lige prvakov proti PSG.

Arsenal je končal šestletno sušno obdobje brez lovorike na domačih tleh, leta 2020 je nazadnje osvojil pokal FA. Po treh zaporednih sezonah na drugem mestu v premier league je izbrancem španskega trenerja Mikela Artete končno uspelo osvojiti prvi naslov angleškega prvaka po letu 2004, ko je topničarje vodil njegov francoski kolega Arsene Wenger.

Okoli stadiona Emirates v severnem delu Londonu se je v torek zvečer vil rdeč dim bakel, medtem ko so privrženci topničarjev peli zmagovite napeve ter vzklikali ime Artete.

"Za Arsenalom je dolgih 22 let," je na omrežju X zapisal britanski premier in privrženec Arsenala Keir Starmer in dodal: "Končno smo tam, kjer tudi sodimo. Prvaki!"

"Uspelo vam je! Prvaki vztrajajo, ko drugi odnehajo. To je vaš trenutek. Zdaj uživajte v vsakem momentu," je na videoposnetku, ki so ga objavili na klubskem družbenem omrežju sporočil legendarni francoski strokovnjak Wenger, strateg Arsenalove generacije "nepremagljivih", kot so jo imenovali angleški mediji.

Foto: Epa arsene wenger

Topničarji so se 14. naslovu angleškega prvaka približali po neprepričljivi zmagi v predzadnjem krogu proti Burnleyju z 1:0, po torkovem remiju Manchester Cityja in Bournemoutha pa ima pred nedeljsko tekmo zadnjega kroga proti Crystal Palaceu na stadionu Selhurst Park nedosegljive štiri točke prednosti pred drugouvrščenim Manchester Cityjem.

"Čestitke Arsenalu, Mikelu, strokovnemu štabu, vsem igralcem in privržencem londonskega kluba za naslov v premier league. Zaslužili ste si ga," je po torkovem remiju dejal trener meščanov Pep Guardiola, ki je v ponedeljek, le 48 ur po osvojitvi pokala FA po zmagi proti Chesleaju z 1:0, namignil, da je po desetih letih vodenja morda prišel čas za slovo.

Premier League Bournemouth ustavil Man City, Arsenal že prvak!

Njegove besede so presenetile marsikaterega privrženca zasedbe v sinje modrih dresih, saj ima Guardiola veljavno pogodbo do leta 2027.

"Res je, s klubom imam še enoletno pogodbo," je v pogovoru za Sky Sports dejal 55-letni Španec in dodal: "Verjetno boste razumeli, da je predsednik kluba prva oseba, s katero se moram pogovoriti v zvezi s tem. Že pred časom smo se z vodilnimi možmi v klubu dogovorili, da bomo po koncu sezone analizirali razmere in nato sprejeli odločitev."

Nekateri angleški tabloidni mediji so že našli zamenjavo za Guardiola. Na tem odgovornem položaju naj bi ga zamenjal Italijan Enzo Maresca, njegov nekdanji tesni sodelavec in trener Chelseaja. Pod njegovim vodstvom je londonska ekipa lani osvojila konferenčno ligo in svetovno klubsko prvenstvo v ZDA, 1. januarja letos pa je zapustil ekipo iz zahodnega dela Londona.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.