Olimpija brez težav

Opoldanska NLB-tekma med Heliosom in Union Olimpijo se je končala po željah gostov. Zdovc je dobil lepo rojstnodnevno darilo, saj so njegovi varovanci zmagali z visoko razliko (51:73).

Helios in Olimpija sta v prvi četrtini slovenskega dvoboja 12. kola lige NLB pokazali solidno igro tako v napadu kot obrambi. V skoku so bili boljši Ljubljančani, sicer pa sta se večji del četrtine moštvi izmenjavali v vodstvu. Olimpija je prednost petih točk dobila v zadnjih dveh minutah (17:22). V drugem delu igre so Ljubljančani zaigrali še bolje in hitro povedli za 10 (19:29). V zadnjih minutah polčasa je bilo na obeh straneh več zapravljenih napadov, a do glavnega odmora so gostje še povišali prednost (24:35). Pri Domžalčanih je bil ob polčasu najboljši strelec Paravinja (šest točk), pri Ljubljančanih pa Vidmar in Golubović (po sedem).

Tudi v tretji četrtini Helios ni našel prave sproščenosti v napadu, v obrambi pa so Olimpiji dopuščali vse preveč odprtih metov.  Olimpija je višala svoje vodstvo, vse do nešportne osebne napake Slokarja. Helios se je vrnil in v zadnjo četrtino vstopil ''le'' s sedmimi točkami zaostanka. Toda Olimpija je takoj odgovorila na začetku četrte četrtine in ponovno povišala svoje vodstvo na  18 točk (47:65) in tekma je bila praktično odločena. Helios je še naprej drvel v napadu, v obrambi pa imel težave pri branjenju ''pick&rolla''. Olimpija je prihajala do lahkih košev iz vsepovsod, tako da njihova zmaga ni bila pod vprašajem. Končni rezultat 51:73.