Olimpija na Kanarskih otokih izgubila bitko pod košem

Po nizu zmag se je ljubljanska ekipa morala sprijazniti s porazom.

Košarkarji Cedevite Olimpije so po treh zaporednih zmagah doživeli tretji poraz v sedmih nastopih v evropskem pokalu. Na gostovanju na Kanarskih otokih so morali priznati premoč Gran Canarii (90:82). Poraz je sicer nižji, kot je bila zmaga Ljubljančanov na prvi tekmi v Stožicah.

Cedevita Olimpije je tekmo izgubila zaradi slabe obrambe, predvsem pa zaradi izgubljene bitke pod obročema. Španci so skok dobili s 35:25. Ključen je bil začetek zadnje četrtine. Gran Canaria je v 34. minuti pobegnila na 78:69 in čeprav so se Ljubljančani kmalu približali na nekaj košev zaostanka, niso prišli do preobrata.

Imeli pa so v svojih vrstah dva razpoložena igralca; Kendrick Perry je zbral 25 točk in sedem podaj (trojke 5:7), Jaka Blažič pa je ob metu iz igre 8:17 dosegel 22 točk.

Cedevita Olimpija bo v EuroCupu znova zaigrala po reprezentančnem odmoru. 8. decembra je na sporedu gostovanje Trenta v Stožicah, dva dni kasneje sledi prestavljena tekma s grškim Patrasom prav tako v Ljubljani, redni del pa bodo Ljubljančani sklenili 16. decembra na gostovanju v Grčiji.

Zaradi številnih prestavljenih tekem je vodstvo EuroCupa nekoliko spremenilo termine nadaljevanja sezone. Namesto konec decembra se bo Top 16 začel 13. januarja in trajal do 10. marca.

Video Kot Dončić: neverjeten koš slovenskega najstnika!