Olimpija nazaj na tretje mesto z evrogolom

Nogometaši Olimpije so v 33. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo z 1:0 (1:0).

Izbranci Roberta Prosinečkega so dosegli pomembno zmago v boju za Evropo ter se spet prebili na tretje mesto, kjer imajo dve točki več od četrtouvrščene Mure. Bravo, ki si Evropo lahko priigra z zmago v pokalnem finalu, kjer se bo 11. maja meril s Koprom, je šesti.

Zeleno-beli so hitro povedli, v deveti minuti je namreč Svit Sešlar mojstrsko zadel, ko je z 20 metrov žogo poslal v desni zgornji kot Bravovih vrat.

V deževnem vremenu so domači znova zagrozili v 18. minuti, ko je s 15 metrov sprožil Neven Đurasek, Matija Orbanić pa je dobro posredoval. Malce zatem je Ivan Partajin po kotu z leve strani prišel do strela z glavo, vendar je žogo poslal mimo gola.

Olimpija je tudi sicer imela več od igre, je pa Bravo v 32. minuti prišel do omembe vrednega strela, vseeno pa Ivan Banić ni imel veliko dela po poskusu Almina Kurtovića. Precej več ga je imel v 41. minuti po strelu Luke Kerina z 20 metrov, toda tudi takrat je dobro posredoval.

V uvodu drugega polčasa je spet imela več od igre Olimpija, ki pa ni prišla do kakšne resnejše priložnosti vse do 63. minute, ko je takoj po vstopu v igro neuspešno streljal Aljoša Matko.

V 68. minuti je pri gostih z 20 metrov poskusil Martin Kramarič in žogo poslal malo mimo levega zgornjega kota domačih vrat. Naslednji pri Bravu je v 82. minuti z več kot 25 metrov streljal Luka Marjanac, Banić pa je z nekaj težavami žogo vendarle spravil čez prečko. Že v sodniškem dodatku je pri domačih gol dosegel Mustafa Nukić, a je bil v prepovedanem položaju.

Domžale - Aluminij 3:1 (2:1)

Čeprav so Domžalčani znova pogrešali nekaj nogometašev, predvsem kaznovanega Svena Šoštariča Kariča, so zadnjeuvrščenemu Aluminiju zadali nov udarec v boju za obstanek. Aluminij, ki v tem koledarskem letu še ni zmagal, tri kroge pred koncem za predzadnjim Taborom zaostaja za šest točk. Domžale so na drugi strani varno v sredini lestvice.

Kidričani so povedli v 14. minuti, ko je po dolgi podaji Haris Kadrić žogo z glavo podaljšal do Dina Špeharja, ki je nato v kazenskem prostoru učinkovito zaključil akcijo. So pa se Domžalčani hitro vrnili v igro, v 23. minuti je David Nwolokor naredil prekršek nad Tilnom Klemenčičem, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Arnel Jakupović.

Domači nogometaši so v 30. minuti prišli do popolnega preobrata. Mitja Ilenič je po desni strani prišel v kazenski prostor in kar precej z desne streljal proti vratom, gostujoči vratar pa ni najbolje posredoval na bližnji vratnici in žogo odbil v mrežo. Ilenič je še enkrat z desne strani poskusil v 36. minuti, takrat pa je Aluminijev vratar dobro odpravil svoje delo.

Uvod drugega polčasa ni postregel s posebej razburljivo predstavo, pravih priložnosti ni bilo. Se je pa Aluminij znašel v še večjih težavah v 76. minuti, ko je zaradi nevarnega starta rdeči karton dobil Špehar.

Številčno prednost so domači hitro unovčili, ko je v 81. minuti Ilenič dosegel svoj drugi gol na tekmi, spet je streljal malce z desne strani kazenskega prostora. V 87. minuti bi lahko Emir Saitoski še povečal razliko, a je žoga zletel le nekaj centimetrov mimo vratnice.