Olimpija prek Štuklja do polfinala

Znani so vsi štirje polfinalisti letošnjega košarkarskega državnega prvenstva.

Košarkarji Uniona Olimpije so si v zadnjem krogu zagotovili mesto v polfinalu lige Nova KBM. V Novem mestu so premagali Krko (76:87), s katero se bodo znova pomerili 6. maja v polfinalni seriji na dve zmagi.

Ljubljančani so z zmago prišli do četrtega mesta v ligi za prvaka, Krka pa si je že pred zadnjim krogom zagotovila najboljše izhodišče. Druga tekma polfinala bo 9. maja v Ljubljani, morebitna tretja pa je predvidena za 11. maja.

Union Olimpija je do zmage prišla zasluženo, saj je bila neprimerno bolj motivirana - le zmaga ali morebiten poraz Laškega bi jo peljal med štiri najboljše ekipe, hkrati pa je imela več razpoloženih košarkarjev. V prvem polčasu je ob skoraj 70-odstotnem metu iz igre povedla že z 18 točkami prednosti (54:36), toda nekaj minut nepazljivosti jo je pahnilo v negotovo nadaljevanje.

Krka je v drugem polčasu tekmecu vseskozi dihala za ovratnik, v 37. minuti je imela le tri točke zaostanka (72:75), štiri točke Gregorja Hrovata in trojka Mirka Mulalića pa so dokončno prevesile tehtnico na stran zeleno-belih iz Ljubljane.

67 od 87 točk Uniona Olimpije je v odsotnosti Nikole Jankovića dosegel trio Oliver (23, 7 skokov) - Hrovat (22, 6 skokov, 6 podaj) - Jefferson (22, 4 trojke), pri Krki pa je primanjkljaj Marka Lukovića in Erjona Kastratija najbolje izkoristil Matej Rojc (19 točk, met iz igre 7:9).

Zlatorog zaprl vrata Hopsom

Košarkarji Zlatoroga so na domačem parketu po hudem boju premagali Hopse s Polzele z (71:67). Laščani so po rednem delu zasedli tretje mesto in se bodo v polfinalu merili z Rogaško, Hopsi so zaključili s svojo sezono.

Laščani so do zmage prišli v zadnji četrtini. Vodili so praktično vseh 40 minut, v zadnji četrtini, ko so se Hopsi približali na 58:56, pa sta vprašanje zmagovalca rešila prvi igralec tekme Jan Špan s trojko ter Jernej Ledl z dvema točkama.

Špan je na igrišču prebil vseh 40 minut in od 50-odstotnem metu zbral 27 točk (indeks 24). Trojke je metal 5:8. Na drugi strani je imel višji statistični indeks Dejan Ćup, ki je dosegel 20 točk (met 6:8, 6 skokov), tekmec pa je na njemu naredil devet osebnih napak.