Olimpija v drugem polčasu strla Primorce

Derbi četrtega kola elitne slovenske košarkarske lige je pripadel domačinom.

Košarkarji Petrola Olimpije so se oddolžili Sixt Primorski za poraz v slovenskem superpokalu na začetku sezone. Tako kot so Koprčani tedaj sredi Tivolija zmagali zasluženo in suvereno, so tokrat Ljubljančani v četrtem krogu Lige Nova KBM slavili prepričljivo z 81:61.

Liga prvakov Olimpija dočakala prvo zmago

Za Petrol Olimpijo je to šesta zmaga v tej sezoni v štirih različnih tekmovanjih oziroma po štirinajstih odigranih tekmah, za Sixt Primorsko pa šele drugi poraz v enajstih nastopih. Ljubljančani so po štirih krogih lige Nova KBM pri izkupičku 3-1, Koprčani pa so zdrsnili na polovično uspešnost.

Petrol Olimpija je do zmage prišla v drugem polčasu, ki ga je dobila z 42:22. Ključni mož je bil prvi strelec in motor ekipe Jan Špan, ki je vseh svojih enajst točk dosegel v tretji četrtini. Njegove tri trojke so Ljubljančane pripeljale do prve dvomestne prednosti (64:53), dobra kolektivna predstava pa je domačim omogočila lahkotno zadnjo četrtino, v kateri so gostje, ki so imeli 20 izgubljenih žog, za prvi koš potrebovali več kot pet minut (74:53).

Pri domačih se je med strelce vpisalo deset igralcev, štirje od njih pa so imeli dvomestne številke. Aleksandar Lazić (indeks 20) je zbral 14 točk (trojke 3:5), 7 skokov in 4 podaje. Točko več je prispeval kapetan Mirza Begić (met 6:9), 13 jih je dodal Dražen Bubnić (trojke 3:6), Jan Špan pa je imel tako kot Miha Lapornik sedem podaj. Na drugi strani je pozitivno oceno dobil le Žan Mark Šiško (12 točk, 6 skokov, 4 podaje).