Olimpija v Evropi še naprej neprepoznavna

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. krogu evropskega pokala (skupina C) izgubili s Joventutom iz Badalone z 81:101 (19:28, 41:61, 62:81).

Košarkarji Cedevite Olimpije so niz porazov v evropskem pokalu podaljšali na pet. Na gostovanju pri Joventutu iz Badalone so izgubili z dvajsetimi točkami razlike.

Po petih krogih so Ljubljančani še naprej edina ekipa brez zmage v skupini C. S tem imajo vedno manj možnosti za osvojitev enega od prvih štirih mest, ki vodijo v drugi del tekmovanja. Do konca prvega dela jih čaka še pet tekem, naslednja 6. novembra v gosteh proti Darušafaki iz Istanbula.

Medtem ko Cedevita Olimpija v ligi Aba niza zmage in je po štirih krogih še brez poraza, v Evropi kaže povsem drug obraz. Tokrat se je od dveh točk praktično poslovila že v prvem polčasu, v katerem je prejela kar 61 točk.

Domačini so tako ob polčasu vodili z dvajsetimi točkami prednosti in jih v nadaljevanju brez težav zadržali.

Pri gostih sta bila najboljša strelca Codi Miller-McIntyre z 18 točkami in Marko Simonović, ki jih je dosegel šestnajst, pri domačih pa je največ točk dosegel slovenski reprezentant Klemen Prepelič (17 točk, 7 podaj). Devet točk in šest skokov je za Joventut dodal Alen Omić.

Statistika tekme:

* Olimpijska dvorana, gledalcev 2500, sodniki: Mantyla (Finska), Reiter (Nemčija), Udyanskyy (Velika Britanija).
* Joventut: Dimitrijević 12 (2:3), Dawson 5 (2:2), Lopez-Arostegui 13, Morgan 12, Prepelič 17 (6:7), Kanter 11 (3:3), Ventura 5, Zisis 6 (2:2), Omić 9 (3:4), Zagars 3 (1:2), Harangody 8.
* Cedevita Olimpija: Krušlin 4 (2:3), Boatright 9 (2:3), Murić 13 (4:5), Miller-McIntyre 18 (2:4), Blažić 10, Stipanović 6 (0:1), Simonović 16 (9:12), Zirbes 5 (1:2).
* Prosti meti: Joventut 19:23, Cedevita Olimpija 20:30.
* Met za tri točke: Joventut 10:26 (Lopez-Arostegui 3, Morgan 2, Harangody 2, Dawson, Ventura, Prepelič), Cedevita Olimpija 5:20 (Blažič 2, Simonović, Boatright, Murić).
* Osebne napake: Joventut 26, Cedevita Olimpija 26.
* Pet osebnih: Zirbes (37.), Krušlin (37.).