Olimpija v infarktni tekmi pred polnimi Stožicami premagala Zvezdo

Cedevita Olimpija izsilila tretjo tekmo proti Crveni zvezdi!

Košarkarji Cedevite Olimpije so izenačili polfinalno serijo lige Aba proti Crveni zvezdi na 1:1. V Stožicah so pred 9000 gledalci po podaljšku zmagali z 88:80. Odločilna tretja tekma v Beogradu bo v petek, 20. maja.

To je bila prva zmaga Cedevite Olimpije v štirih dvobojih v tej sezoni s Crveno zvezdo, predvsem pa dokaz, da je za zbrano zasedbo Jurice Golemca premagljiva tudi najboljša ekipa rednega dela lige Aba in udeleženec elitne evrolige.

Gostje so bili v prednosti le na začetku tekme, ko so po bojazljivem začetku domačih pobegnili na 19:7, od sredine druge četrtine, ko so Ljubljančani prvič povedli (36:34), pa je bila Cedevita Olimpija tista, ki je narekovala ritem igre.

V borbeni in izenačeni predstavi so zmagovalca odločile malenkosti. Vodstvo 71:62 dobri dve minuti in pol pred koncem Cedeviti Olimpiji ni zadostovalo za mirno končnico.

Beograjčani so v manj kot minuti znižali zaostanek devetih točk na 71:70, v zadnjem napadu, za katerega so imeli na voljo 3,7 sekunde, pa je Luka Mitrović dosegel koš in zadel še dodatni prosti met za 76:76.

Kljub šoku ob izgubljeni priložnosti v zadnji sekundi, ki so jo potrdili šele sodniki ob ogledu videoposnetka, je Cedevita Olimpija hrabro odigrala podaljšek, mož odločitve pa je bil prvi strelec tekme Edo Murić.

Žebelj v krsto Crvene zvezde je Murić zabil dobri dve minuti pred koncem s trojko in dodatnim prosti metom za 84:78.

Cedevita Olimpija je sicer izgubila skok s 43:52, zgrešila je enajst prostih metov, zadela le pet trojk, njen prvi organizator igre Jacob Pullen pa je zaradi težav z osebnimi napakami igral le dobrih 14 minut.

Edo Murić je 21 točk dosegel ob metu 4:6 za tri točke (7 skokov, indeks 27), Jaka Blažič je zbral dvanajst točk (met 1:8), enajst sta jih dodala Zoran Dragić (6 skokov, 6 podaj) in Yogi Ferrell (trojke 1:7, 5 podaj), deset pa Alen Omić (8 skokov).

* Dvorana Stožice, gledalcev 9000, sodniki: Jovčić (Srbija), Nedović (Slovenija), Dragojević (Črna gora).
* Cedevita Olimpija: Pullen 8 (2:2), Ferrell 11 (6:9), Ejim 6 (2:4), Murić 21 (5:5), Auguste 9 (1:2), Blažič 12 (10:14), Omić 10 (2:2), Dragić 11 (3:4).
* Crvena zvezda: Wolters 14 (0:2), Davidovac 2, Mitrović 11 (3:4), Lazić 5 (0:1), Kalinić 9 (1:4), Dobrić 15 (2:2), Hollins 14 (0:2), Ivanović 3, White 7.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 31:42, Crvena zvezda 6:15.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 5:21 (Murić 4, Ferrell), Crvena zvezda 14:42 (Hollins 4, Dobrić 3, Wolters 2, Kalinić 2, White, Ivanović, Lazić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 27, Crvena zvezda 32.
* Pet osebnih: Pullen (35.), Mitrović (42.), Ejim (43.), Kalinić (43.).