Olimpija zavzela tudi zadarsko trdnjavo

Košarkarji Uniona Olimpije so v četrtem kolu lige ABA v gosteh premagali Zadar z 78:66 (26:25, 41:39, 61:48) in tako dosegli še svojo tretjo zmago v tem tekmovanju. Lep obet pred petkovim evroligaškim obračunom s Fenerbahčejem ...

Union Olimpija, ki je v uvodnem krogu Evrolige premagala italijanski Cantu, se je k zadnjeuvrščenemu v jadranski ligi, Zadru, po tretjo zmago odpravila sproščeno, medtem ko so si domači, v ekipo katerih se je vrnil centrski dvojec Franko Kaštropil - Ive Ivanov, želeli izboljšati vtis z zadnje tekme proti novomeški Krki, ki so jo izgubili z visokih 62:78.

Tekmo so bolje začeli Ljubljančani, ki so vodili večji del prve četrtine. Razigral se je Aron Baynes, ki je v uvodnih osmih minutah nanizal sedem točk. Ekipi sta sicer dobro igrali v napadu in nekoliko pozabili na obrambo, posledica tega je bil visok rezultat. Olimpija je proti koncu prvih desetih minut popustila in po vodstvu s 26:20 dovolila domačim delni izid 5:0. V drugi četrtini je za domače še naprej blestel Romeo Travis, ki je v prvem polčasu zbral 11 točk. Slednji je v zadnji sekundi zabil za priključek domačih na 39:41, pa čeprav je Olimpija tik pred koncem vodila za +9 (32:41).

V tretji četrtini so se varovanci Saše Filipovskega dokončno prebudili. Še naprej so dobro metali iz igre in izza črte prostih metov ter uspešno zaustavljali protinapade gostov. Ti so v živčnosti vse bolj grešili in Olimpija je pred zadnjimi desetimi minutami z izidom 20:11 povedla že za 13 točk (61:48). Zadnjo četrtino so bolje začeli Zadarčani, Travis je domače hitro popeljal le še na zaostanek šestih točk. Time-out je Ljubljančanom pomagal, saj so se znova uspeli odlepiti, Dylan Page je z dvema trojkama Olimpiji spet zagotovil +10 (68:58). Do konca tekme so Ljubljančani uspeli zadržati visoko prednost in so se na koncu veselili tretje zmage v tej sezoni lige ABA.

V petem krogu bo Union Olimpija prihodnji ponedeljek doma gostila evroligaškega tekmeca, zagrebško Cedevito, Zadar dan prej odhaja k Ciboni.

Dvorana Krešimira Ćosića, 1500 gledalcev:
Zadar : Union Olimpija 66:78 (25:26, 39:41, 48:61)

Zadar: Allen 2, Ivanov 2, Travis 18, Kaštropil 11 (1:4), Delaš 8 (3:4), Ramljak 1 (1:2), Brkić 6, Krasić 7 (1:1), Batur 2, Vrbanc 9 (3:4).
Union Olimpija: Waters 6, Prepelič 12 (1:2), Blažič 13 (1:1), Rannikko 2, Salin 4 (4:4), Baynes 11 (1:1), Bubnić 2, Page 16, Omić 12 (2:2).
Prosti meti: Zadar 9:15, Union Olimpija 9:10.
Met za tri točke: Zadar 5:19 (Travis 2, Vrbanc 2, Delaš), Union Olimpija 5:22 (Page 4, Prepelič).
Osebne napake: Zadar 20, Union Olimpija 20.
Pet osebnih: Baynes (34.).