Olimpiji velika zmaga na derbiju najboljših ekip lige

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 7. krogu lige Aba premagali FMP s 93:89 (21:19, 45:39, 73:63).

Košarkarji Cedevite Olimpije so izenačili svoj najdaljši niz zmag v tej sezoni. Tako kot na začetku lige Aba so zdaj pri številki štiri; dve zmagi so povezali v ligi Aba, dve pa v evropskem pokalu. Tako ostajajo v jadranskem tekmovanju skupaj z Budućnostjo vodilna ekipa lige.

Do dveh točk v derbiju kroga so prišli po solidni igri, ki je sicer imela svoja nihanja, predvsem pa z ekipno predstavo, ki jo je v ključnih trenutkih tekme začinil najboljši posameznik na parketu in prvi strelec Codi Miller-McInytre (21 točk, met za dve točki 8:11, 7 podaj, indeks 27).

Cedevita Olimpija bila lahko že pred zadnjimi minutami rešila vprašanje zmagovalca, vendar kar nekajkrat ni znala zadržati lepe prednosti. Do prve je prišla v prvem polčasu z delnim izidom 12:1 (40:33).

Nato je v nadaljevanju povedla z 51:41, pa s 73:63 in v 33. minuti z 79:69. Celo 87:81 dve minuti pred koncem ji ni zadostovalo za mirno končnico. Beograjčani so se približali na 87:85, nakar je najprej Mikael Hopkins visoko skočil in zadel, nato pa je dva koša dosegel še Miller-McIntyre (93:88).

Ljubljančani bodo v naslednjem krogu lige Aba (24. 11.) gostovali v Zadru, še prej v torek ob 18.30 pa jih v Stožicah obračun evropskega pokala z italijansko Brescio.

* Dvorana Stožice, gledalcev 1800, sodniki: Javor, Petek (oba Slovenija), Nikolić (Srbija).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 9 (4:4), Boatright 15 (4:4), Hopkins 10 (2:4), Murić 5, Miller-McIntyre 21 (2:5), Blažič 14 (2:2), Stipanović 6, Simonović 7, Zirbes 6.
* FMP: Reath 9 (1:2), Pecarski 6, Jeremić 11, Pot 4 (4:6), Đoković 8 (2:3), Radanov 10, Tejić 9 (1:2), Ulubay 9 (1:2), Đorđević 17 (1:1), Momirov 6.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 14:19, FMP 10:16.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:27 (Boatright 3, Blažič 2, Krušlin, Murić, Miller-MyIntyre, Simonović), FMP 11:30 (Jeremić 3, Ulubay 2, Momirov 2, Đoković 2, Reath 2).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 23, FMP 23.
* Pet osebnih: Stipanović (39.).