Omić in Randolph prva strelca, Prepelič obsedel

V petek se je sklenilo peto kolo najmočnejšega evropskega košarkarskega tekmovanja.

Podgoriška Budućnost je tudi po petih tekmah ostala brez zmage, tokrat je na svojem parketu klonila proti Panathinaikosu (67:72). Grki so do odločilne prednosti prišli v zadnji četrtini. Črnogorcem ni pomagalo niti 16 točk in deset skokov Alena Omića, slovenski reprezentant je v 29 minutah dodal še dve asistenci.

Liga Nova KBM Olimpija v drugem polčasu strla Primorce

Popolnoma nasproten izkupiček ima Real Madrid, na gostovanju pri Žalgirisu je vpisal peto zmago (79:90), čeprav so Litovci po prvih desetih minutah vodili za 14 točk. Pri Špancih se je odlikoval bivši slovenski reprezentant Anthony Randolph, v 26 minutah je zbral 16 točk in en skok, medtem ko Klemen Prepelič ni zaigral za aktualne evropske prvake.

Prvega para točk se je veselil moskovski Himki, na krilih Alekseja Šveda je ugnal Gran Canario (87:72). Omenjeni prvi strelec tekme je 24 točkam dodal sedem asistenc.

V Milanu je Olimpia premagala Anadolu Efes (81:80) s trojko Mika Jamesa sekundo pred koncem. Italijani so sicer še pred zadnjo četrtino vodili za 14 točk, a so jih Turki ujeli in prehiteli, v napeti končnici pa so bili uspešnejši domačini.