Osvojil je še osmo zlato na ZOI, nihče jih nima več

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Klaebo z novo zmago izenačil rekord v številu zlatih odličij na ZOI.
Oglej si celoten članek

Norveški zvezdnik smučarskega teka Johannes Klaebo je olimpijskima zmagama v skiatlonu in sprintu danes dodal še zmago v prostem slogu na 10 km, s čimer je izenačil rekord po številu zlatih odličij na ZOI (8). Drugi je bil Francoz Mathis Desloges, tretji pa Klaebov rojak Einar Hedegart.

Petnajstkratni svetovni prvak se je z današnjo osmo zlato olimpijsko medaljo na večni lestvici izenačil z rojaki, tekačico in tekačem Marit Bjoergen in Bjoernom Daehliejem ter biatloncem Olejem Einarjem Bjoerndalnom.

Glede na to, da so pred 29-letnikom do konca iger še tri tekme - ob 50-kilometrski posamični preizkušnji še klasična štafeta in ekipni sprint - se zdi še kako verjetno, da bo kmalu sam zasedel vrh lestvice.

Izjemni Norvežan je na današnji dirki na deset kilometrov z intervalnim startom v cilj pritekel s časom 20:36,2. Od drugouvrščenega Deslogesa je bil hitrejši za slabih pet, od bronastega Hedegarta pa za 14 sekund.

Foto: Profimedia Johannes Klaebo

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.