Partizan v tesni končnici strl Olimpijo

Foto: Uroš Hočevar/ABA liga aba olimpija partizan baynes gordon Foto: Uroš Hočevar/ABA liga aba olimpija partizan waters Foto: Uroš Hočevar/ABA liga aba olimpija partizan vujošević Musli Foto: Uroš Hočevar/ABA liga aba olimpija partizan murić bertans prepelić baynes Foto: Uroš Hočevar/ABA liga aba olimpija partizan bertans Foto: Uroš Hočevar/ABA liga aba olimpija partizan baynes Gagić Foto: Uroš Hočevar/ABA liga aba olimpija partizan gordon Omić Musli
Partizan je v Stožicah premagal Olimpijo v tesni končnici in s tem preprečil zmajem priključek k ekipam na vrhu lestvice ...

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli peti poraz v ligi Aba, z njim zdrsnili v negativno razmerje zmag in porazov (4-5) in na razpredelnici nazadovali v drugo polovico ekip. Ljubljančani so z nastopom proti petkratnemu prvaku lige končali niz petih domačih tekem, ki jim je prinesel dve zmagi, in hkrati začeli serijo treh srečanj v gosteh; v četrtek proti Fenerbahčeju v Carigradu, v nedeljo v Novem mestu proti državnemu prvaku Krki ter nato še s Panathinaikosom v Atenah.

Obračun evroligaških ekip, ki sta v zadnjem odigranem krogu najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja zabeležili zmagi - Partizan prvo, Union Olimpija drugo -, je bil napet in zanimiv, odločitev o zmagovalcu pa je padla šele v zadnjih minutah.

Zeleno-beli so se v drugem polčasu vrnili iz zaostanka 14 točk (28:42) s konca prvega dela, bili nato vse do zaključka v igri za zmago - dobri dve minuti pred koncem tekme so celo vodili s 76:74, v odločilnih trenutkih pa gostov niso znali zaustaviti brez osebne napake. Ti so to kaznovali s črte prostih metov in prišli do sedme zmage v ligi.

Najboljša posameznika pri Unionu Olimpiji sta bila slovenske reprezentanta Jaka Blažič in Klemen Prepelič. Blažič, drugi najboljši igralec kroga v prejšnjem krogu evrolige, je zbral 22 točk ob metu iz igre 9:11, Prepelič pa je dosegel 16 točk in trojke metal 3:4. Skupaj sta Blažič in Prepelič v tretji četrtini, ko se je Union Olimpija vrnila v igro, dosegla 16 od 25 točk zmajev. Šestnajst točk je imel tudi Aron Baynes, vendar je moral igrišče zapustiti zaradi petih osebnih napak pred odločilnimi zadnjimi minutami. Znova je razočaral Sasu Salin, ki v 22 minutah na parketu ni zadel koša ob metu 0:5 izza polkroga.

Liga ABA, 9. kolo:

Olimpija : Partizan 82:86 (19:21, 19:27, 25:16, 19:22)

Dvorana Stožice, gledalcev 4000, sodniki: Dožai, Vovk (oba Hrvaška), Vojinović (Črna gora).
Union Olimpija: Waters 5 (1:2), Prepelič 16 (7:10), Blažič 22 (3:5), Rannikko 2, Murić 4 (2:2), Baynes 16 (6:11), Page 11 (1:1), Omić 6.
Partizan: Milutinov 8 (2:2), Westermann 7 (4:6), Gordić 7 (3:4), Lučić 13 (3:3), Milosavljević 8 (2:2), Gagić 4, Musli 12 (2:2), Gordon 12 (4:4), Anđušić 7, Bertans 8 (2:3).
Prosti meti: Union Olimpija 20:31, Partizan 22:26.
Met za tri točke: Union Olimpija 6:17 (Prepelič 3, Page 2, Blažič), Partizan 2:9 (Anđušić, Westermann).
Osebne napake: Union Olimpija 26, Partizan 33.
Pet osebnih: Gagić (36.), Lučić (38.), Baynes (39.), Musli (40.), Page (40.).

Crvena zvezda DIVA : Krka 79:61 (20:13, 16:17, 22:13, 21:18)
Rakočević in Brown 15, Savović 14, Nelson 10; Lorbek in Vladović 11, Lalić in Pavič 10

Cedevita : Szolnoki Olaj 91:86 (28:24, 19:27, 18:17, 26:18)
Budućnost VOLI : Zadar 76:60 (26:18, 41:28, 61:45)
Radnički : Široki WWin 73:59 (15:12, 38:27, 57:46)
Split : Cibona 72:62 (20:17, 35:39, 56:50)
Igokea : MZT Skopje 79:55 (23:14, 41:28, 57:37)