Pavlović nad Zmajčice, Vujošević po porazu nad sodnike

Foto: ABA Photo/Nebojša Tejić Union Olimpija Partizan liga ABA Foto: ABA Photo/Nebojša Tejić Union Olimpija Partizan liga ABA Foto: ABA Photo/Nebojša Tejić Union Olimpija Partizan liga ABA Foto: ABA Photo/Nebojša Tejić Union Olimpija Partizan liga ABA Foto: ABA Photo/Nebojša Tejić Union Olimpija Partizan liga ABA Foto: ABA Photo/Nebojša Tejić Union Olimpija Partizan liga ABA Foto: ABA Photo/Nebojša Tejić Union Olimpija Partizan liga ABA
Union Olimpija je v Stožicah premagala Partizan (66:59) in ob tem nekaterim gostujočim košarkarjem (in trenerju) "skurila" kar nekaj živcev. Ljubljančani so v prvem polčasu vodili že za 20 točk, na koncu pa trepetali za zmago.

Ljubljančani so odlično začeli tekmo in si do konca prve četrtine ustvarili prednost 12 točk (21:9). V zaključku prvega dela igre je dve zaporedni trojki zadel Deividas Gailius in Olimpijo popeljal na varno razdaljo. Skupno so domači zadeli pet od prvih devetih metov za tri, v obrambi pa povsem onemogočili Tarenca Kinseya in Bogdana Bogdanovića.

Zmaji so tudi v drugi četrtini zanesljivo držali prednost proti udeležencu Top 16, svoj naskok pa še oplemenitili v 15. minuti. Takrat sta pri gostih tehnično napako zaradi protestiranja dobila tako center Dejan Musli kot trener Duško Vujošević, Nebojša Joksimović pa je zadel vse tri proste mete. Z natančnimi meti z razdalje je Olimpija Partizanu ušla kar na 20 točk prednosti (39:19). Pod košem je dominiral Alex Stepheson in zmaji so na glavni odmor odšli z lepo prednostjo (42:25).

Razjezili "zvezdnika"

V tretji četrtini so Ljubljančani prikazali nekaj izvrstnih akcij. Dino Murić je z "banano" prizemljil Kinseya, za vrhunec tekme pa sta poskrbela Joksimović in Stepheson, slednji je z energičnim zabijanjem natresel sol na rano "grobarjev". Po 30 minutah se prednost Olimpije ni zmanjšala (56:39).

Na začetku zadnje četrtine so domači držali naskok, z borbeno igro pa so razjezili tudi "zvezdnika" Sašo Pavlovića, ki se je v slabi minuti skregal s polovico domače ekipe, nato pa po minuti odmora s parketa podil tudi Zmajčice. V zadnjih minutah so sodniki Partizanu dopuščali zelo agresivno igro, prekrška za Beograjčane praktično ni bilo več. Prednost Olimpije se je po posledičnih napakah v napadu topila in dve minuti pred koncem je znašala le še štiri točke (61:57).

Gailius potrdil zmago

Prebudili so se številni navijači Partizana v Stožicah, ki so glasno žvižgali ob vsakem napadu zmajev. Priložnost za še bolj živčno končnico je zapravil "NBA" Pavlović, ki je najprej zgrešil v prodoru, nato pa ni zadel niti odprtega meta izza črte 6,75. Jakov Vladović je na drugi strani zadel le en prosti met. Joffrey Lauvergne nato izpod koša ni zadel "zicerja", kar je z enim zadetim prostim metom kaznoval Gailius, ki je nato s "penali" tudi potrdil zmago (66:59).

Partizan si je s tem porazom močno otežil pot na zaključni turnir četverice, saj je dal možnost Ciboni in Budućnosti, da ga po točkah ulovita. Olimpija se je z deveto zmago povzpela na deseto mesto in ima sedaj točko manj od devete Krke.

Pipan: "Ni vse tako slabo"

"Moji fantje so danes pokazali izjemno borbeno predstavo. Dokazali so, da vse le ni tako slabo. Prikazali smo dobro obrambo, kontrolirali smo njihove napade in postavitve okrog 35 minut tekme. Tudi v napadu smo hrabro odigrali proti njihovi conski obrambi, zadeli smo kar nekaj odprtih metov z razdalje. Težko je igrati v visokem ritmu, kot smo ga držali prve tri četrtine. Partizan je svojo priložnost iskal pet minut pred koncem, ko smo padli v serijo nerazumljivih napak. Salin je danes igral nekoliko poškodovan, saj je imel veliko težav s kolenom v tem tednu. Vsa čast mojim igralcem, da so zdržali do konca in zasluženo slavili zmago," je po tekmi povedal trener Olimpije Aleš Pipan.