Peterica v Peking

Foto: Žurnal24 Najboljših slovenskih judoistk v Rimu ni.
Slovenska judo reprezentanca se je vrnila z evropskega prvenstva v Lizboni, kjer so se izkazale predvsem Petra Nareks, Urška Žolnir in Lucija Polavder z bronastimi kolajnami.
Oglej si celoten članek
 
 

Po tihem smo računali na rekordno število sedmih judoistov na OI in žal nam je tistih, ki jim ni uspelo

Bogdan Gabrovec

 
Slovenska judo reprezentanca se je vrnila z evropskega prvenstva v Lizboni , od koder je znova prinesla odličja. Tokrat so Petra Nareks, Urška Žolnir in Lucija Polavder osvojila bronaste kolajne, poleg tega pa je olimpijsko normo izpolnilo pet judoistov. Olimpijski turnir si je zagotovilo pet slovenskih borcev, oziroma bork. Poleg Polavderjeve (nad 78 kg) in Žolnirjeve (do 63 kg) bodo kimono s slovenskim grbom na prsih v Pekingu oblekli še trije fantje. Na najpomembnejše tekmovanje tega leta potujejo Aljaž Sedej (do 81 kg), Roki Drakšič (do 60 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).


Urška Žolnir. Kandidatka za olimpijsko medaljo. © Jure Tomc

 
Poleg peterice slovenskih borcev na tatamijih v Pekingu, bo Slovenijo na blazinah predstavljal še šesti član ekipe, saj bo Franc Očko , kot eden sedmih sodnikov iz Evrope delil pravico na olimpijskih igrah, s čimer ga je doletela posebna čast Mednarodne judo zveze. "Izredne čestitke vsem, ki so se trudili in vztrajali na tej poti za olimpijske gre. Nekaterim je uspelo, nekaterim ne, a vsi so se srčno borili. Po tihem smo računali na rekordno število sedmih judoistov na OI in žal nam je tistih, ki jim ni uspelo, a takšen je šport, priložnosti bo še nekaj," je ob vrnitvi dejal predsednik Judo zveze Slovenije Bogdan Gabrovec in dodal, da kljub zelo majhnim možnostim ostaja kanček upanja na posebno povabilo, kot se je v primeru Žolnirjeve leta 2004 v Atenah.

Od siceršnjih kandidatov, ki so člani slovenske judo reprezentance, si olimpijskega nastopa niso uspeli priboriti Raša Sraka (do 70 kg), ki ji je zmanjkalo le nekaj točk za olimpijsko vstopnico, Saša Jereba (do 73 kg) je ustavila poškodba, Petro Nareks izredno močna konkurenca, saj je tekmovalk v njeni težnostni kategoriji do 52 kg največ, Klemen Ferjan je moral v kategoriji do 81 kg priznati premoč mlajšemu Sedeju, Primož Ferjan (do 100 kg) in Regina Jernejc (do 78 kg) pa sta na tokratnem EP segla prenizko, da bi lahko osvojila takšno število točk, ki bi ju peljalo v Peking.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.