Philadelphia ostala pri štirih zmagah

Košarkarji Atlante so ponoči v ligi NBA dosegli še obvezno zmago na gostovanju v Philadelphii, ki si je letos na 38 tekmah priigrala vsega štiri zmage.

Pri zmagi Atlante v Philadelphii s 126:98 je bil z 22 točkami najbolj učinkovit Kent Bazemore, kar peterica košarkarjev Atlante pa je dosegla dvomestno število košev. Pri Philadelphii je bil z 21 točkami najbolj razpoložen Jahlil Okafor.

Drama v Sacramentu

Najtesneje je bilo v Sacramentu, kjer so gostitelji v drugem delu le stežka ubranili vodstvo iz prvega polčasa in slavili nad Los Angeles Lakers s 118:115. Domači so v uvodu zadnje četrtine povedli s 104:88 in vse je kazalo na zanesljivo zmago, a je D'Angelo Russell dve minute in pol pred koncem goste popeljal v vodstvo s 111:110, ekipa Los Angelesa pa je je vodila tudi s 113:112 in 1:34 minute pred koncem s 115:113. DeMarcus Cousins s tremi zadetimi prostimi meti in Rajon Rondo s košem pa sta vendarle še enkrat obrnila izid.

Cousins je na tekmi dosegel kar 29 točk in 10 skokov, dvomestno število točk pa je v statistiko pri zmagovalcih vpisala kar šesterica košarkarjev. Kobe Bryant na nasprotni strani je dosegel 28 točk, Russell eno manj.

18 skokov Gasola

Chicago je odpravil Boston s 101:92, pod košem pa je bil neustavljiv predvsem španski center Pau Gasol, ki je zbral 17 točk in kar 18 skokov.

Houston je bil s 103:94 boljši od Utaha. S 33 koši je pri zmagovalcih izstopal James Harden.