Poglejte hudo napako vratarja Chelseaja, City pri Newcastlu do remija

Prvaki prvič brez treh točk, visok poraz Chelseaja.

Manchester City je prvič v sezoni angleškega nogometnega prvenstva ostal brez polnega izkupička. V tretjem krogu je v gosteh po zaostanku z 1:3 rešil točko proti Newcastlu. Visok poraz pa je doživel Chelsea, ki je z 0:3 izgubil proti Leedsu.

Meščani, aktualni prvaki angleške lige, so povedli po hitrem zadetku Ilkaya Gündogana (5.), a so domači do polčasa obrnili izid po zaslugi Miguela Almirona (28.) in Calluma Wilsona (39.).

Na 3:1 je v 54. minuti z natančnim in močnim strelom s prostega strela povišal Kieran Trippier, v razmaku treh minut pa sta nato za točko Cityja zadela Erling Haaland (61.) in Bernardo Silva (64.). Trippier je kasneje po grobem prekršku nad Kevinom de Bruynejem že videl rdeči karton, a so posredovali iz VAR sobe, glavnega sodnika pozvali na ogled posnetka, slednji pa je nato rdeči karton razveljavil.

Chelsea je na Elland Roadu doživel visok poraz proti Leedsu z 0:3. V prvem polčasu sta zadela Brenden Aaronson (33.) in Rodrigo (37.).

Predvsem prvi se lahko za zadetek zahvali gostujočemu vratarju Edouardu Mendyju, ki se je zapletel ob preigravanju mladega Američana in mu omogočil lahek zaključek.

V drugem delu je nato z bližine zadel še Jack Harrison (69.), za nameček pa je težave Chelseaja ob koncu tekme poglobil še rdeči karton Kalidouja Koulibalyja.

Na edini preostali nedeljski tekmi je Brighton z 2:0 slavil v gosteh pri West Hamu ter s sedmimi točkami zdaj zaseda peto mesto.

Prvi je Arsenal, ki ima kot edini devet točk po treh krogih. Pred Brightonom so še po zaslugi boljše razlike v danih in prejetih zadetkih City, Tottenham in Leeds.

V ponedeljek bo za konec tretjega kroga še tradicionalni veliki derbi med Manchester Unitedom in Liverpoolom. Ekipi na lestvici zasedata vsega 19. oziroma 15. mesto.

1. Arsenal                  3  3 0 0  9:2  9
 2. Manchester City          3  2 1 0  9:3  7
 3. Tottenham                3  2 1 0  7:3  7
 4. Leeds                    3  2 1 0  7:3  7
 5. Brighton                 3  2 1 0  4:1  7
 6. Newcastle                3  1 2 0  5:3  5
 7. Fulham                   3  1 2 0  5:4  5
 8. Brentford                3  1 1 1  8:5  4