Poljaki prvič v zgodovini premagali Nemce

Med sobotnimi tekmami je največ pozornosti vzbudila zmaga Poljakov nad svetovnimi prvaki Nemci (2:0). Srbi so z golom v 90. minuti izvlekli točko v Armeniji (1:1).

V skupini D so največ golov videli na Irskem. Domača reprezentanca je namreč s kar 7:0 ugnala novinca v evropskih tekmovanjih, Gibraltar. V isti skupini so do prvih točk po zmagi nad Gruzijo z 1:0 prišli Škoti, svetovni prvaki Nemci pa niso upravičili slovesa favoritov in so si proti Poljakom v gosteh privoščili poraz z 0:2. Poljaki so proti Nemcem vknjižili sploh prvo zmago v zgodovini sosedskih obračunov. Za domače sta zadela Akadiusz Milik v 51. in Sebastian Mila v 88. minuti.

Večer štirih remijev

Romuni in Madžari so si v skupini F razdelili točke, z enakim izidom 1:1 tudi Finci in Grki, medtem ko so Severni Irci Ferske otoke odpravili z 2:0. Večer je minil v znamenju remijev, poleg obračuna Armenije in Srbije se je z 1:1 končala tudi tekma med Albanijo in Dansko. Albanci so povedli, Danci izenačili in zadržali vodstvo v skupini. Srbi, ki so proti Armencem zaostajali vse do 90. minute, so prišli do prve točke z golom Zorana Tošiča in držijo tretje mesto, Armenija je četrta.

Dva dvoboja ob Baltiku

V nedeljo bodo poleg Slovencev v skupini E zaigrali še Estonci, ki bodo gostili Angleže. Na sporedu bodo še po tri tekme v skupinah C in G. Pari skupine C so Luksemburg - Španija, Ukrajina - Makedonija in Belorusija - Slovaška, v skupini G pa Avstrija - Črna gora, Rusija - Moldavija ter Švedska - Liechtenstein.