Prepelič na pragu raja, velik korak za Blažiča

V petek sta bili odigrani dve četrtfinalni tekmi košarkarske Evrolige.

Real Madrid je z domačo zmago proti Panathinaikosu (78:63) v četrtfinalni seriji povedel z 2:0 in je na pragu uvrstitve na zaključni turnir.

Španci so, pred očmi Luke Dončića, vodili od začetka do konca in zasluženo slavili. Za zmagovalce je Facundo Campazzo dosegel 13 točk, sedem skokov in devet asistenc, Anthony Randolph je dodal 10 točk in pet skokov, Klemen Prepelič pa je v 16 minutah na parketu zbral devet točk ter po en skok in asistenco. Za Grke je DeShaun Thomas prispeval 13 točk.

V četrtek je Žalgiris v gosteh premagal Fenerbahçe (80:82), Baskonia pa CSKA (68:78). Obe seriji sta v zmagah poravnani na 1:1.

ABA Budućnost izsilila peto tekmo

V Carigradu je Barcelona ugnala Anadolu Efes (72:74) in serijo pred dvema obračunoma v svoji dvorani izenačila na 1:1 v zmagah. Sila izenačeno tekmo je 28 sekund pred koncem odločil Adam Hanga.

Slednji je bil prvi strelec Barcelone s 17 točkami, Jaka Blažič je za Katalonce v osmih minutah prispeval dve točki, en skok in dve asistenci. Za Turke je Shane Larkin dosegel 18 točk.