Presenečenje padlo v vodo

Norvežan Kjetil Jansrud je dobil še tretji superveleslalom letošnje sezone v Santa Catarini. Slovensko čast je s 13. mestom rešil Boštjan Kline (+1,55).

Norvežan Kjetil Jansrud je zmagovalec superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v italijanski Santa Caterini. Drugo mesto je osvojil Avstrijec Hannes Reichelt (+0,60), Italijan Dominik Paris (+0,65) je bil tretji.

Najboljši Slovenec Boštjan Kline (+1,55) je osvojil 13. mesto ter kot edini Slovenec od štirih na startu prišel do točk.

Santa Catarina je kot nadomestna lokacija gostila moški superveleslalom, ki bi moral biti v kanadskem Lake Louisu, a je odpadel zaradi pomanjkanja snega.

Kline ni pripravil presenečenja

Na startu so bili štirje Slovenci. Boštjan Kline je imel številko 12 in svoj zaostanek za vodilnim Kjetilom Jansrudom stopnjeval od startne hišice do cilje črte.

Do drugega merjenja časa je bil počasnejši za več kot pol sekunde, v cilju pa zaostal debelo sekundo in pol (+1,55). Kline tako ni izboljšal najboljšega dosežka iz Val d'Isera, kjer je osvojil peto mesto.

Klemen Kosi je startal kot 25. in zaostal 2,80 sekunde, kar ni zadostovalo za nove točke svetovnega pokala. Martin Čater je zaostal še 15 stotink več (+2,95), brez vidnejše uvrstitve pa je ostal tudi Miha Hrobat (+3,20). Na startu ni bilo Aksla Lunda Svindala.

Kjetil Jansrud kot Ilka Štuhec

Odlično vožnjo je med prvimi prikazal Dominik Paris, ki je ostal v vodstvu do nastopa najboljšega superveleslalmista sezone Kjetila Jansruda. Norvežan je znova dokazal, da letos v tej disciplini res nima konkurence. Parisa je nato prehitel še Hannes Reichelt.

Jansrud, tako kot Mariborčanka Ilka Štuhec med ženskami v smuku, v tej sezoni v superveleslalomu še ne pozna poraza. Norvežan je zmagal še na tretjem superveleslalomu po vrsti, potem ko je v tej disciplini konkurenco pokoril tudi v Val d'Iseru in Val Gardeni. Jansrud je osvojil še deveto superveleslalomsko zmago, osemnajsto v svetovnem pokalu. Norvežan je v novi sezoni prišel še do četrte zmage, zmagal je tudi na smuku v Val d'Iseru.

Avstrijec Marcel Hirscher (633 točk), ki je danes zaostal za trideseterico, ostaja v vodstvu v skupnem seštevku svetovnega pokala. Jansrud (482) na drugem mestu ima 151 točk manj. V superveleslalomskem seštevku ima Jansrud po treh tekmah polni izkupiček 300 točk.