Presenečenje v Bostonu

V najmočnejši hokejski ligi na svetu so v noči na petek odigrali devet tekem. Favorizirani Boston je presenetljivo klonil.

Hokejisti Boston Bruins so doma po podaljšku s 3:4 klonili proti eni najslabših ekip zahodne konference Chicago Blackhawks, vseeno pa ostajajo druga najboljša ekipa lige. Potem ko so še na začetku zadnje tretjine Kosmatinci zaostajali z 0:3, so se na koncu dokopali do podaljška. Veselje jim je pokvaril Jonathan Toews.

Kosmatinci so prvič to sezono proti kateri od ekip zaostajali z 0:3, a so si nato v zadnji tretjini z goli Joakima Nordstroma, Chrisa Wagnerja, ki je zadel z igralcem manj, ter Toreyja Kruga priigrali podaljšek.

A zaman, saj jim je popolno veselje pokvaril Toews, ki je za goste zadel že po 54 sekundah podaljšane igre in jim prinesel zmago, s katero so prekinili niz osmih zaporednih domačih zmag Kosmatincev.

"Boston vedno zelo dobro igra pred domačimi navijači. Žal smo jim sami ponudili priložnosti za zadetke. Lepo je, da smo na koncu vseeno zmagali, čeprav so se v zadnji tretjini 'vrnili od mrtvih' in nam skoraj pokvarili uspeh," je po zmagi dejal junak večera Toews.

Gostujoči vratar Robin Lehner je zbral 37 obramb za Chicago, ki je pred tem izgubil šest od skupaj sedmih zadnjih tekem. Ryan Carpenter in Dylan Strome sta se vpisala med strelce v razmaku 37 sekund prve tretjine, Alex DeBrincat pa je na začetku tretje povišal prednost gostov na 3:0.

Hokejisti Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so tokrat počivali. Naslednja tekma jih čaka v noči na soboto, ko bodo gostovali v Edmontonu.

NHL Carlson potopil Kralje

NHL, izidi:

Boston Bruins - Chicago Blackhawks         3:4 (podaljšek)
Montreal Canadiens - Colorado Avalanche    2:3
Tampa Bay Lightning - Minnesota Wild       4:5
New York Islanders - Vegas Golden Knights  3:2 (podaljšek)
Philadelphia Flyers - Arizona Coyotes      1:3
Carolina Hurricanes - San Jose Sharks      3:2 (kazenski streli)
Columbus Blue Jackets - New York Rangers   2:3
Dallas Stars - Winnipeg Jets               3:2 (podaljšek)

4. Dallas        16  11    3   79:75    35
5. Minnesota     14  11    4   88:92    32
6. Nashville     12  10    5   89:88    29
7. Chicago       11  12    5   78:88    27