Prevc drugi: Stochu iztrgal rumeno majico

Najboljši slovenski smučarski skakalec in eden od junakov olimpijskih iger v Sočiju Peter Prevc je z drugim mestom na tekmi v Falunu prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Nemec Severin Freund (266,1) je zmagovalec tekme smučarskih skokov v Falunu. Drugo mesto je osvojil dobitnik dveh olimpijskih odličij Peter Prevc (250,2), ki je v finalni seriji pridobil kar osem mest. Tretji je bil japonski veteran Noriaki Kasai (248,8).

Poljak Kamil Stoch kljub rekordu skakalnice (134,5 metra), ki mu je na koncu prinesel četrto mesto, ni mogel zadržati rumene majice.

Najboljši Slovenec po polovici tekme Jernej Damjan (235,3 točke) je na koncu zasedel 11. mesto, Tomaž Naglič (229,5) je bil 12., uspešno pa je v finalu nastopil tudi Jurij Tepeš (224), ki je s 23. mesta napredoval na končno 16. Brez finala najboljše trideseterice sta od Slovencev ostala Nejc Dežman na 39. in Matjaž Pungertar na 47. mestu.

Prevc prevzel vodstvo v svetovnem pokalu

"Danes smo doživeli še eno takšno tekmo, kakršnih je bilo to zimo kar nekaj. Bila je zelo vetrovna, tako da si za dober dosežek potreboval tudi nekaj športne sreče z razmerami. Fantje so napredovali, sploh v finalni seriji so dobro skočili z izjemo Jerneja, ki je malenkost izgubil, ampak na splošno jih lahko le pohvalim. Pero je bil drugi, nazaj je pridobil rumeno majico, tako da sem zelo zadovoljen," je po tekmi s Švedske sporočil trener Nejc Frank, ki vodi slovenske reprezentante v Falunu.

Prevc je z današnjim uspehom slekel rumeno majico Poljaku Kamilu Stochu, dvakratnemu olimpijskemu prvaku iz Sočija,ki je bil danes četrti. Skupno ima Prevc zdaj 988 točk, Stoch na drugem mestu zaostaja za 17 točk. Skupno tretji je Noriaki Kasai, ki je bil tudi danes v Falunu tretji; skupno ima 806 točk. Svetovni pokal se bo nadaljeval konec tedna v finskem Lahtiju, kjer se bo začela finsko-norveška nordijska turneja.

Slovenski nastopi v finalni seriji

Dobro je svoj finalni skok opravil Jurij Tepeš, ki je s 125 metri pridobil nekaj mest iz prve serije, po kateri je bil 23. Kot drugi Slovenec se je v smučino podal Tomaž Naglič, ki je prav tako skočil 125 metrov, kar je bila do nastopa Petra Prevca druga daljava finalne serije.

Nagliča je prehitel Poljak Kamil Stoch (134,5 metra), tega pa je s prvega mesta izrinil Prevc, ki je kljub meter krajši daljavi (133,5 metra) prevzel vodstvo. Damjan v drugo ni bil tako prepričljiv in je z daljavo 122,5 metra izgubil nekaj mest.