Prva zmaga zmajev, Krka iz Skopja s porazom

Košarkarji Uniona Olimpije se z gostovanja pri Szolnoki Olaju vračajo s prvim kompletom točk v letošnji sezoni lige ABA (71:62). Krka na večerni tekmi izgubila v Skopju (75:80).

Košarkarji Uniona Olimpije so na Madžarsko pripotovali neposredno iz Nemčije, kjer so 6. novembra v četrtem krogu Evropskega pokala v skupini C izgubili z nemškim Ulmom z 80:83 in doživeli drugi poraz v tem tekmovanju.

Najslabše v zgodovini pa so Ljubljančani začeli sezono v ligi ABA in so šele na sedmi tekmi prvič zmagali, kar jim je uspelo na vročem gostovanju, saj Szolnoki letos v svoji dvorani ni izgubil srečanja, lani pa le dve.

Najboljši prav na koncu

Madžarski prvaki so vodili ves čas prve četrtine, hrvaški organizator igre Jakov Vladović pa je Olimpijo v 14. minuti prvič popeljal v vodstvo (22:20). Do konca prvega polčasa so madžarski košarkarji ob agresivni ljubljanski obrambi, ki je v drugi četrtini prepričljivo dobila skok, dosegli osem točk in Ljubljančani so na odmor pred drugim delom odšli z osmimi točkami prednosti.

Nebojša Joksimovič je šele v četrti minuti tretje četrtine dosegel prvi točki za Olimpijo, vendar tudi gostitelji niso bili učinkoviti (38:31). Že do konca predzadnjega dela igre je Olimpija dosegla strelsko povprečje s prejšnjih tekem v jadranski ligi, z delnim izidom 6:0 v samem zaključku pa so gostitelji pred zadnjimi desetimi minutami igre znižali razliko na 48:56.

Krka padla v Skopju

Olimpija je najboljšo predstavo na tekmi pokazala prav v zadnji četrtini in za razliko od izgubljenih tesnih končnic na prejšnjih dvobojih tokrat zanesljivo zmagala. Olimpija bo v osmem krogu lige 16. novembra ob 19. uri igrala na gostovanju z Budućnostjo.

Krka je po zmagi na evropski premieri proti Uralu izgubila na gostovanju pri makedonskem MZT Skopju (80:75). Novomeščani so bolje začeli tekmo in dobili prvo četrtino, nato pa popustili in se po drugi četrtini niso vrnili v vodstvo.

Brez Armsteada ni šlo

Najučinkovitejši Dolenjec je bil z 20 točkami Jasmin Hukić, medtem ko je bil MZT z razpoloženimi makedonskimi reprezentanti Damjanom Stojanovskim, Todorjem Gečevskim, Gjorgijem Čekovskim in Aleksandrom Kostoskim v domači dvorani preprosto prevelik zalogaj.

Novomeščani so v Skopje odpotovali brez prvega organizatorja igre Malcolma Armsteada; poškodovani Američan je manjkal že na prejšnji tekmi v pokalu EuroChallenge. Edina prejšnja dva dvoboja z MZT je Krka lani izgubila, dvoboj s slovenskimi predstavniki pa so Makedonci zaželi po seriji treh porazov v ligi ABA.

Makedonci ostajajo zakleti

Tudi tretjo tekmo s skopsko zasedbo so igralci Krke izgubili. Začeli so sicer dobro in dobili prvo četrtino s 23:20, nato pa povsem padli v igri in naslednjih deset minut končali z vsega devetimi točkami. Z delnim izidom 19:8 so si gostitelji priigrali osem točk prednosti, taka pa je bila razlika tudi pred zadnjo četrtino.

Slednjo je sicer dobila Krka za tri točke, kar pa je bilo premalo za četrto zmago v ligi. Novomeščani imajo tako tri zmage in štiri poraze, Olimpija pa je po šestih porazih zabeležila prvo zmago, vendar ostala na zadnjem mestu.