Prvaki in Jezerniki še iščejo formo

V noči na torek so Dallas Mavericks in Los Angeles Lakers vpisali drugi poraz. Prvake je ugnal Denver, Jezernike pa Sacramento. Na parketu tudi Beno Udrih in Goran Dragić, oba sta začela s porazom.

Pester košarkarski večer v severnoameriški ligi NBA je postregel tudi s presenetljivim porazom branilcev naslova. Košarkarji Dallas Mavericks so na domačem parketu izgubili proti Denver Nuggets s 93:115. Poraz je vpisalo tudi najtrofejneše moštvu lige NBA Los Angeles Lakers, ki je v gosteh izgubilo pri Sacramentu (91:100).

Nemški zvezdnik Dirk Nowitzki, ki so ga doma razglasili za najboljšega športnika leta 2011, je vpisal 20 točk. Najboljše moštvo v minuli sezoni iz Dallasa je vpisala že drugi poraz.

Na parket sta stopila tudi Slovenca, Goran Dragić in Beno Udrih, ki sta s svojima ekipama doživela poraza. Dragićevo moštvo Houston Rockets je v gosteh klonilo s 95:104 proti košarkarjem Orlando Magic. Udrihova ekipa Milwaukee Bucks pa je s 95:96 izgubila proti Charlotte Bobcats.

Udrih je za Bucks v 23 minutah na parketu prispeval 13 točk, skok in tri podaje, Dragić pa je v 12 minutah pod obročema za Rockets dal pet točk ter vpisal še tri skoke in štiri podaje.

V Sacramentu je Marcus Thornton v zadnji četrtini zadel 12 od svojih 27 točk in ena najslabših ekip lanske sezone je doma prvič po več kot treh letih ugnala Los Angeles Lakers. Tyreke Evans je dodal 20 točk za domače, ki so po petih zaporednih porazih doma in prvič v zadnjih desetih dvobojih v svoji dvorani ugnali jezernike. Zanje je Kobe Bryant prispeval 29 točk, Metta World Peace, pred preimenovanjem je imel rojstno ime Ron Artest, pa je dodal 19 točk. Ekipa iz Los Angelesa je sezono z dvema zaporednima porazoma začela prvič po letu 2002/03 in s tem pod dodatni pritisk postavila novega trenerja Mikea Browna.

Turek Hedo Turkoglu pa je v Orlandu zadel 23 točk in bil na čelu petih igralcev gostiteljev, ki so z dvomestnim izkupičkom točk končali srečanje. Od tega je Turkoglu v zadnji četrtini zabil kar 13 točk, J.J. Redick pa osem. V vrstah gostov je bil najbolj razigran Kyle Lowry (20 točk, 12 podaj).

Liga NBA:

Charlotte Bobcats : Milwaukee Bucks 96:95
Augustin 19, Henderson 18, Walker 13; Jennings 22, Bogut 17, Udrih 13 točk, skok, 3 podaje v 23 minutah

Orlando Magic : Houston Rockets 104:95
Turkoglu 23, Howard 21, Redick 20; Lowry 20 in 12 podaj, Scola 19, Dragić 5 točk, 3 skoki, 4 podaje v 12 minutah

Cleveland Cavaliers : Toronto Raptors 96:104