Prvi naslov za Marseille po letu 1992

Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Lopez in druščina so se veselili zmage na derbiju proti Marseillu. (Foto: Reuter
Po porazu Auxerra v derbiju 36. kola francoskega prvenstva proti Lyonu z 2:1 je Marseille na zadnji tekmi gladko s 3:1 odpravil Rennes in po letu 1992 znova stopil na vrh francoskega nogometa.

Francosko prvenstvo je že odločeno. Marseille je na zadnji tekmi 36. kola s 3:1 premagal Rennes in dva kola pred koncem že osvojil prvi naslov prvaka po daljnem letu 1992. Veliko "uslugo" je Marseillu naredil do tega kola najbližji zasledovalec Auxerre, ki je izgubil v derbiju kola proti Lyonu in tako zapravil še zadnje minimalne možnosti za naslov.

Marseille je na svojem domačem stadionu že v peti minuti povedel z 1:0 in zdelo se je, da bo brez večjih težav prišel do tako zelo pomembne zmage. Vendarle pa ni bilo tako, saj je Rennes do polčasa uspel izenačiti. Kljub temu je bil Marseille v tistem trenutku zaradi poraza Auxerre vseeno prvak. Vendarle je Marseille v drugem delu zabil še dva zadetka in v velikem slogu osvojil naslov državnih prvakov Francije.

Srečanje na Gerlandu med Lyonom in Auxerrom so bolje začeli gostje. Auxerre je povedel že v 15. minuti, ko je bil natančen Jelen. Verjetno so Valter Birsa in njegovi soigralci v 44. minuti že menili, da bodo na odmor odšli s prednostjo, vendar se to ni zgodilo, saj je Lisandro Lopez prav v 45. minuti izenačil iz najstrožje kazni. Polfinalisti letošnje Lige prvakov so do zmagovitega zadetka prišli v 85. minuti, ko je bil natančen Miralem Pjanić. Auxerre je po porazu padel na tretje mesto, ki po koncu prvenstva prinaša uvrstitev v kvalifikacije Lige prvakov, na drugem mestu pa ga je zamenjal Lille, ki ima sicer povsem enako število točk. Le dve točki za njima je Lyon. Dirka za uvrstitev v najelitnejše klubsko tekmovanje na stari celini bo torej še kako napeta.