PSV razbil Napoli, Inter zanesljiv

V Eindhovnu je PSV zanesljivo odpravil Napoli, Inter je Nefči pokopal že v prvem polčasu, Liverpool pa je z rezervno postavo doma klonil proti Udineseju. Atletico do zmage v zadnji minuti, Partizan pa je bil poražen s strani Rubina v Kazanu.

Partizan je vzdržal pri izidu 0:0 skorajda do polčasa, a ga je nato v zaostanek spravil zadetek Karadeniza, Rusi pa so vodstvo podvojili že po nekaj minutah nadaljevanja in tekmo mirno pripeljali do konca. Na drugi tekmi te skupine je Inter že v prvem delu zabil tri gole, naš Samir Handanović pa je v drugem polčasu prejel enega in Milančani so vknjižili pričakovano zmago v Azerbajdžanu.

PSV je doma nadigral Neapeljčane, pri katerih sta Edinson Cavani in Goran Pandev začela na klopi. "El Matador" je kasneje sicer prišel v igro, a so domači še naprej nizali priložnosti in mleli Italijane, ki niso našli recepta za agresivne Nizozemce. Pri domačih v postavi zaradi prehlada ni bilo Tima Matavža. Na drugi tekmi skupine je Dnipro spreobrnil izid v Stockholmu in pokazal, da bo še kako v igri za napredovanje.

Foto: Reuters evropska liga liverpool udinese Newcastle je, brez našega Harisa Vučkića v ekipi, doma zanesljivo premagal Bordeaux, ki je po dobri predstavi v Lyonu očitno popustili in na St. James Parku ni pokazal veliko. Na drugi tekmi je Club Brugge v drugem polčasu zabil dva gola Maritimu in si tako zagotovil zmago.

Panathinaikos je v skupini J, kjer nastopa tudi Maribor, po prvem polčasu izgubljal proti Tottenhamu, a se v drugem delu vrnil in izvlekel remi, ki Štajerce še vedno drži na drugem mestu.

V skupini A je Liverpool, ki je tekmo začel z nekaterimi nogometaši, ki v Premier ligi niso v prvem planu, na Anfieldu klonil pred Udinesejem, kljub temu, da je po prvem polčasu vodil. Na drugi tekmi je Anži zanesljivo, z dvema goloma Samuela Eto'oja, ugnal švicarski Young Boys.