Querrey Đokovića poslal domov

Branilec naslova in prvi tenisač na svetu Srb Novak Đoković je izpadel v tretjem krogu tretjega grand slama sezone, premagal ga je Američan Sam Querrey s 3:1 v nizih.

Prvi lopar sveta Novak Đoković je tako končal niz tridesetih zmag na štirih največjih turnirjih, ki so mu prinesle štiri naslove od Wimbledona 2015 do Roland Garrosa 2016. Hkrati je to njegov prvi poraz pred četrtfinalom na grand slamih od Pariza 2009.

Enainštirideseti igralec z lestvice ATP Sam Querrey je zmagal 7:6 (6), 6:1, 3:6 in 7:6 (5), dvoboj pa je zaradi neugodnih vremenskih razmer potekal dva dni in bil tudi danes večkrat prekinjen. Querrey se bo v četrtem krogu pomeril s Francozom Nicolasom Mahutom.

Đoković, ki je s porazom zapravil priložnost, da bi kot prvi igralec po 47 letih osvojil vse štiri velike turnirje, je po dvoboju športno priznal poraz. "Sam je odigral zelo dobro partijo. Bil je boljši in močnejši. Jaz nisem bil popolnoma zdrav, vendar to ni razlog za poraz," je povedal 29-letni Srb, zmagovalec trinajstih grand slamov in trikratni prvak All England Cluba.

Querrey, ki je zadel 31 asov, samo v četrtem nizu 15, in rešil 14 od 17 'break' žog, je dejal: "To je neverjetno. Občutek je še toliko boljši, ker smo v Wimbledonu. Premagati igralca, ki lahko postane največji v zgodovini, je vrhunski dosežek."

Zato pa bo Andy Murray nadaljeval z nastopi v Wimbledonu tudi drugi teden. Še tretjemu tekmecu, Avstralcu Johnu Millmanu, ni prepustil niza; premagal ga je s 6:3, 7:5, 6:2.

Slovo Kvitove

V ženski konkurenci je za presenečenje dneva poskrbela Rusinja Ekaterina Makarova, ki je v drugem krogu izločila dvakratno zmagovalko Wimbledona (2011, 2014) Čehinjo Petro Kvitovo. Zmagala je s 7:5 in 7:6.

V nadaljevanje turnirja, ki se bo zaradi nekaj zamude zaradi dežja in slabe vremenske napovedi za naslednji teden šele četrtič v zgodovini igral tudi v nedeljo, so se od višjepostavljenih igralcev uvrstili še Poljakinja Agniezska Radwanska (3.), Nemka Angelique Kerber (4.) Romunka Simona Halep (5.), Japonec Kei Nishikori (5.), Kanadčan Milos Raonic (6.) in Hrvat Marin Čilić (9.).