Ranjeni zmaji v 2. polčasu le do 24 točk

Union Olimpija je po porazu proti Krki v Ligi Aba izgubila tudi zadnjo tekmo prvega dela Evropskega pokala. Ljubljančani so na gostovanju v Parizu klonili s 63:80.

Košarkarji Uniona Olimpije so prvi del Evropskega pokala končali s porazom. Po petih zaporednih zmagah so morali na gostovanju v Parizu priznati premoč ekipi Levallois, ki je slavila z 80:63.

Ljubljančani so tako verjetno zapravili možnost za osvojitev prvega mesta v skupini C – razen če Varese v sredo v gosteh premaga Ulm –, so se pa z izkupičkom 7-3 uvrstili v drugi del in zagotovili igranje v tem tekmovanju vsaj do 19. februarja. Novi trije tekmeci bodo znani do konca tedna, ko bodo odigrane vse tekme v Evropskem pokalu ter Evroligi. Tekmovanje se bo nadaljevalo 7. januarja.

Odločila je tretja četrtina

Varovanci trenerja Aleša Pipana so po razočaranju na slovenskem derbiju v Francijo odšli po zmago, ki je bila v prvem polčasu še dosegljiva, po slabem nadaljevanju pa se je hitro oddaljila. Parižani so tretji del igre dobili s 24:12, vse dvome o zmagovalcu pa so rešili že na startu zadnje četrtine, ko se je razlika povzpela čez 20 točk.

Union Olimpija je v drugem polčasu dosegla vsega 24 točk, poraz s 17 točkami razlike pa je tretji najvišji v sezoni. Pozitivno oceno za prikazano igro si zaslužita le Sasu Salin z 20 točkami, od tega 14 v prvem polčasu, ter Alex Stepheson, ki je ob 15 točkah zbral še sedem skokov.