Razdor v velesili: Svetovna prvakinja kolegici ukradla kreditno kartico

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Julia Simon priznala zlorabo kreditne kartice.
Oglej si celoten članek

Francoski ženski biatlonski tabor vse od septembra 2022 spremlja razdor v ekipi zaradi domnevne kraje kreditne kartice. Julia Simon naj bi s kartico reprezentančne kolegice Justine Braisaz-Bouchet nakupovala stvari zase. Danes je Simon dejanje vendarle priznala.

Francoska svetovna prvakinja Simon je dolgo tajila dejanje, tudi sebe postavljala v vlogo žrtve in razlagala, kako so kartico zlorabili njej. Danes je 29-letna športnica s priznanjem poskrbela za preobrat. Tožilstvo zdaj za športnico zahteva dvomesečno pogojno zaporno kazen in plačilo 20.000 evrov kazni.

"Priznam. Ne morem pa se spomniti, da sem očitana dejanja storila," je dejala zmagovalka svetovnega pokala 2023 in s tem ostala brez pojasnila, kako in zakaj je v resnici do dejanja prišlo.

Sodišče zmagovalki 10 tekem za svetovni pokal očita, da je reprezentančni kolegici Justine Braisaz-Bouchet in še drugi osebi v francoski ekipi ukradla kartici in poleti 2022 z njima nakupovala po spletu. Septembra so se začeli očitki o zlorabah in prevarah v ekipi, Braisaz-Bouchet pa je spomladi 2023 dala prijavo na policijo.

Na obtožbe so se odzvali tudi v francoski reprezentanci, kjer so Simon leta 2023 začasno izključili iz dela izbrane vrste. Oktobra je tekmovalko policija za nekaj dni celo priprla.

Foto: Profimedia Julia Simon

Danes se je Simon ob priznanju žrtvama v ekipi tudi opravičila. Kot pravi, pri kraji ni imela finančnega motiva in denarne potrebe. Na vprašanje, zakaj je imela pri sebi fotografijo bančne kartice reprezentančne kolegice, pa je odvrnila: "Imela sem nekakšen blackout."

Tožilstvo je opozorilo tudi na drago mednarodno preiskavo. Velik del je k temu pripomogla Simon sama, ker je z vedno novimi dokazi in trditvami zavlačevala postopke. Tožilstvo meni, da se je svojih dejanj v celoti zavedala, kar odpira vprašanje zlonamernosti tudi v odnosu do žrtev. Dokaz za to je zelo pozno opravičilo za storjeno dejanje.

V francoski zvezi se za uradno kazen po priznanju niso odločili, simbolično pa bo morala Simon vendarle plačati evro odškodnine. Kot pravijo, je najbolj pomembno to, da se bo s priznanjem lahko vrnil mir v reprezentanco, zdaj pa se bo s primerom ukvarjala neodvisna disciplinska komisija.

Manj zadovoljna je bila odvetnica Braisaz-Bouchet, ki pravi, da bi bilo ob opravičilu nujno tudi pojasnilo Simon, zakaj je do dejanja prišlo.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

  • 19:46 24. Oktober 2025.

    Balkan....daleč seže!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.