Razpad Krke v drugem polčasu

Košarkarji Krke so v 21. krogu lige Aba izgubili s Cibono z 71:99 (22:18, 44:37, 57:73).

Po odličnem prvem polčasu, v katerem so si priigrali tudi dvanajst točk prednosti, so košarkarji Krke v drugih dvajsetih minutah doživeli popolni razpad sistema in izgubili tekmo proti Ciboni z 71:99. Domačini so jih v drugem polčasu nadigrali z 62:27.

Novomeščani tako pred zadnjim krogom ostajajo na repu razpredelnice in bodo pred domačimi gledalci odločali o svoji usodi. Naslednjo nedeljo jih ob 21. uri čaka Petrol Olimpija, ki ima prav tako zgolj šest zmag in bo jutri v Tivoliju gostila Cedevito.

Krka je slednjo premagala prejšnji teden in zato v Zagreb odpotovala samozavestno in motivirano. Po prvih dvajsetih minutah je izgledalo, da se bo v Slovenijo vrnila z dvema točkama, nato pa je Cibona drugi polčas odprla z delnim izidom 23:2 in do 27. minute rešila vprašanje zmagovalca (62:49).

Prvi strelec Krke je bil Dominik Mavra s 15 točkami in petimi izgubljenimi žogami, Dalibor Đapa jih je dosegel enajst, Marko Jošilo pa deset.

ABA Fantastična predstava Mavre za veliko zmago Krke

* Dvorana Dražena Petrovića, gledalcev 500, sodniki: Obrknežević, Juras (oba Srbija), Šundić (Črna gora).
* Cibona: Bilinovac 7 (1:2), M. Ljubičić 12 (2:4), Rogić 2, Marić 12 (2:2), Bundović 13 (6:8), Gilbert 11 (3:3), Novačić 5 (3:3), Prkačin 2 (0:2), Rozić 16 (2:4), K. Ljubičić 10 (2:2), Markota 9 (6:6).
* Krka: Marinelli 5, Škedelj 3, Bratož 2 (2:2), Cinac 5 (1:4), Đapa 11 (1:2), Fifolt 9 (5:5), Jošilo 10, Lalić 6, Lapornik 6 (4:5), Mavra 14 (2:3).
* Prosti meti: Cibona 27:36, Krka 15:21.
* Met za tri točke: Cibona 12:27 (Rožić 4, Gilbert 2, M. Ljubičić 2, Marić 2, Markota, Bundović), Krka 8:26 (Mavra 2, Jošilo 2, Đapa 2, Marinelli, Škedelj).
* Osebne napake: Cibona 27, Krka 29.
* Pet osebnih: K. Ljubičić (38.).