Real do 33. prvenstvene lovorike

Zadnje kolo elitne španske nogometne lige ni prineslo spremembe na vrhu lestvice.

Real Madrid je v zadnjem kolu za potrditev naslova potreboval vsaj točko v Málagi, osvojil pa je vse tri (0:2) in prišel do svojega 33. naslova državnega prvaka. Madridski Real je pred tem zadnji državni naslov osvojil leta 2012.

"Beli balet" je povedel že v drugi minuti, globinsko podajo Isca je v zadetek spremenil Cristiano Ronaldo. Andaluzijci so nato zapravili nekaj obetavnih napadov, v 55. minuti pa so bili za to kaznovani, odbitek je iz neposredne bližine v mrežo potisnil Karim Benzema

Varovanci Zinedina Zidana bodo kmalu naskakovali še eno lovoriko, 3. junija bodo v finalu Lige prvakov proti Juventusu lovili svoj tretji evropski naslov v zadnjih štirih letih, skupno pa že 12.

Pirova zmaga Barcelone

Barcelona je na domaćem igrišču gostila Eibar in se po preobratu od sezone poslovila z zmago (4:2). Baski so po dobri uri igre vodili že z 0:2, dvakrat je zadel Takashi Inui

V naslednjih 15 minutah so Katalonci najprej znižali z avtogolom Junce, nato je Leo Messi zapravil enajstmetrovko, v 73. minuti pa je izenačil Luis Suárez. Tri minute kasneje so gostje ostali brez izključenega Cape, s sledeče enajstmetrovke je bil Messi tokraz natančen. Argentinec je v sodnikovem dodatku postavil še končni izid.

Oblak užalostil Baske

Madridski Atlético je na zadnji tekmi na kultnem stadionu Vicente Calderón gostil bilbajski Athletic in z zmago (3:1) Baskom preprečil uvrstitev v Ligo Evropa.

Moštvo Jana Oblaka, Slovenec je vso tekmo branil vrata domačinov, je sezono končalo na tretjem mestu in bo tudi v naslednji sezoni igralo v Ligi prvakov.