Real domov z minusom: Gómez junak

Foto: Reuters Gomez Lahm Müller Robben Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva Foto: EPA Gomez Müller Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Foto: EPA Benzema Badstuber Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma p Foto: EPA Gomez Arbeloa Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Foto: EPA Ronaldo Gomez Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Foto: EPA Robben Coentrao Webb Ramos Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prv Foto: EPA Özil Kroos Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Al Foto: EPA Casillas Ribery Pepe Arbeloa Luiz Gustavo gol mreža žoga zadetek Bayern München Foto: EPA Ribery Schweinsteiger Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tek Foto: EPA Ribery Schweinsteiger Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tek Foto: EPA Ribery Kroos Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Foto: EPA Robben Ramos Coentrao Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tek Foto: EPA Özil Ozil Oezil Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pok Foto: EPA Webb Ribery Casillas Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekm Foto: EPA Mourinho Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Alli Foto: EPA Ribery Ronaldo Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma poka Foto: EPA Di Maria Lahm Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Foto: Reuters Özil Oezil Ozil Ronaldo Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva t Foto: Reuters Özil Oezil Ozil Ronaldo Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva t Foto: EPA Özil Ozil Oezil Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pok Foto: EPA Ribery Coentrao Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pok Foto: EPA Ronaldo Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Allia Foto: EPA Mourinho Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Alli Foto: EPA Gomez Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Allianz Foto: EPA Robben Gomez Lahm Badstuber Ribery Kroos Bayern München Real Madrid Liga prvakov Foto: EPA Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Allianz Arena Foto: EPA Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Allianz Arena Foto: EPA Heynckes Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Alli Foto: EPA Mourinho Bayern München Real Madrid Liga prvakov polfinale prva tekma pokal Alli
Bayern München je z golom Maria Gómeza v zadnji minuti rednega dela tekme prišel do velike zmage na prvi polfinalni tekmi Lige prvakov proti Realu Madridu (2:1). Pred povratno tekmo na Santiagu Bernabéu realovcem v tolažbo ostaja le pomemben gol v gosteh, ki ga je v drugem polčasu zabil Mesut Özil.

Nogometaši Bayerna Münchna so na prvi polfinalni tekmi Lige prvakov naredili velik del posla k uvrstitvi v domači finale, ki ga bo letos gostila njihova Allianz Arena. Bavarci so spet potrdili rek, da so prava "črna mačka" za Real Madrid, saj so španske gigante, ki lovijo mitski deseti evropski naslov, premagali z golom Maria Gómeza v 90. minuti tekme. Realovci so po vodilnem golu Francka Ribéryja izenačili prek Mesuta Özila, a si kaj več od minimalnega poraza niti niso zaslužili. Bavarci so šele tretja ekipa, ki je po Barceloni (trikrat) in Levanteju v letošnji sezoni premagala kraljevi klub Joséja Mourinha.

Prvo veliko priložnost je za Real zapravil Karim Benzema, ki se je po odlični globinski podaji Özila znašel pred vratarjem Manuelom Neuerjem, a je nemški reprezentant v sedmi minuti izvrstno ubranil njegov strel pod prečko. Real je povsem prevladoval v prvih petnajstih minutah, medtem ko bi Bayern v praktično svojem prvem napadu kmalu dobil najstrožjo kazen.

Po lepi akciji Arjena Robbna in Philippa Lahma je v priložnost prišel Ribéry, ki je že prišel mimo Sergia Ramosa, nato pa padel ob iztegnjeni roki španskega branilca in iskal enajstmetrovke, toda sodnik Howard Webb ni zapiskal. Francoz ni dolgo čakal na svoje maščevanje, saj se je v 17. minuti po kotu žoga srečno odbila na njegovo nogo, z močnim strelom po tleh pa jo je zabil mimo Ikerja Casillasa za 1:0. V prepovedanem položaju je pred Casillasom sicer stal Luiz Gustavo, a stranski sodnik ni dvignil zastavice.

Real na letošnjih tekmah Lige prvakov še nikoli ni zaostajal, beli baletniki pa so dolgo časa iskali pravo igro. Bavarci so spet zapretili v 27. minuti, ko je Ribéry odložil žogo Bastianu Schweinsteigerju, nemški vezist pa je z močnim strelom od daleč le za okrog pol metra zgrešil daljšo Casillasovo vratnico. Ronaldo je po prostem strelu resno zapretil še dve minuti kasneje, ko si je pripravil svoj klasičen strel z roba kazenskega prostora, a streljal daleč med gledalce.

Stari znanec Özil utišal München

Bayern bi po manjši prevladi Reala kmalu še enkrat udaril iz protinapada, ko je na globinsko žogo stekel Gómez, Casillas pa je pet minut pred koncem polčasa ubranil njegov močen strel z levico in žogo izbil v kot. Realovci so bolje začeli tudi drugi polčas, ko je le požrtvovalni start Jeroma Boatenga preprečil strel Benzemaja, ki je po novi podaji Özila ušel zadnji bavarski vrsti.

Robben si je šele v 52. minuti uspel pripraviti svoj prvi tradicionalni strel z levico po prodoru na robu kazenskega prostora, a meril nekaj metrov previsoko. Real je izenačil že v naslednjem napadu, ko je Ronaldo prišel sam pred Neuerja, a streljal zelo slabo. Odbito žogo je Özil najprej spravil do Benzemaja, Francoz pa je po prodoru še enkrat podal v sredino, kjer je Ronaldo vrnil žogo Özilu za lahkih 1:1.

Bayernov trener Jupp Heynckes je kmalu odgovoril in namesto Schweinsteigerja pol ure pred koncem v igro poslal Thomasa Müllerja. Bavarci so dobro odgovorili na izenačujoči gol in Gómez bi kmalu prišel do globinske žoge, do katere ga je skupaj s Pepejem prehitel Casillas. Real je še naprej pretil predvsem iz protinapadov, Mourinho pa je v 69. minuti strelca Özila zamenjal z Marcelom. Gómez je dve minuti kasneje zapravil neverjetno priložnost, ko mu je Ramos po prostem strelu praktično podal nekaj metrov pred golom, a je nemški napadalec streljal čez gol.

Gómez dobil zasluženo nagrado

Gómez je Ramosu še naprej povzročal celo kopico težav, saj mu je že v enem naslednjih napadov ušel in z glavo po podaji Lahma za las zgrešil Realova vrata. Mourinho se že več kot deset minut pred koncem zadovoljil z neodločenim izidom, v 80. minuti pa je namesto Ángela Di Maríe poslal še Estebana Granera. Še pred menjavo Benzemaja, namesto katerega je v igro prišel Gonzalo Higuaín, je imel Real tudi nekaj sreče, saj je Coentrão z nerodnim izbijanjem v svojem kazenskem prostoru v roko zadel Pepeja, a je Webbova piščalka ostala nema.

Nema, tako kot tri minute pred koncem rednega dela, ko sta Coentrão in Ramos startala na Gómeza, španski branilec pa mu je na Realovo srečo po vsej verjetnosti res izbil čisto žogo. Prvi strelec Bayerna je za pokazano v 90 minutah zasluženo nagrado dobil prav na koncu, ko je Lahm na desnem boku "po hot-dog" poslal Coentrãa in podal idealno žogo pred vrata, Gómez pa je srečno (s kolenom!) žogo spravil za hrbet Casillasa. Marcelo je globoko v sodnikovem podaljšku še zverinsko startal na nogo Müllerja, a mu je Webb na začudenje mnogih pokazal le rumeni karton.