Real klonil proti klubu, ki se bori za obstanek

Madridski Real je moral priznati premoč tekmecu iz predmestja.

Real je bil v 21. krogu La Lige nepričakovano poražen pri Getafeju. Klub iz predmestja Madrida se je z zmago za dve točki oddaljil od 18. mesta na lestvici, ki po koncu prvenstva vodi v drugo špansko ligo. Real je pred tokratnim krogom zanesljivo vodil, imel je osem točk od drugouvrščene Seville, ki ima zdaj dve odigrani tekmi manj.

Real je na tekmi imel 74-odstotno posest nad žogo, a ni uspel zadeti, za poraz pa je kriv predvsem branilec Eder Militao. Ta je v 9. minuti izgubil žogo na robu lastnega kazenskega prostora, njegovo napako pa je izkoristil Enes Ünal. Turški napadalec je Brazilcu odvzel žogo in jo poslal v mrežo.

To je bil šele drugi poraz Reala v tej sezoni, za prvega je pred tremi meseci poskrbel Espanyol.

Atletico Madrid je prekinil niz štirih porazov, prvaki so na domačem stadionu premagali Rayo Vallecano z 2:0 in vpisali deveto zmago, prvo po 28. novembru. Oba zadetka za Atletico je dosegel Angel Correa (28., 53.), Jan Oblak pa ni imel pretiranega dela; sedmič v sezoni v vseh tekmovanjih je ohranil mrežo nedotaknjeno.

Nepričakovan poraz na domačem igrišču je doživel Betis, ki ni bil kos Celti Vigo (0:2), Alaves in Real Sociedad sta se razšla brez zmagovalca (1:1), oslabljena Barcelona pa je v gosteh ugnala Mallorco z 1:0. Za Katalonce, ki so vpisali osmo zmago in se povzpeli na peto mesto, je zadetek dosegel Luuk de Jong ob izteku prvega polčasa.

1. Real Madrid       20  14   4   2   41:17   46
 2. Sevilla           18  11   5   2   29:13   38
 3. Betis             19  10   3   6   32:23   33
 4. Atletico Madrid   19   9   5   5   31:22   32
 5. Barcelona         19   8   7   4   30:22   31
 6. Rayo Vallecano    19   9   3   7   26:20   30
 7. Real Sociedad     19   8   6   5   21:21   30
 8. Valencia          19   7   7   5   31:28   28