Real poslal nasprotnika v drugo ligo, Oblak obranil tretje mesto

Madridski Atletico si je z remijem v zadnjem krogu španskega prvenstva proti Real Sociedadu z 1:1 zagotovil končno tretje mesto, baskovsko moštvo pa bo igralo v kvalifikacijah za evropsko ligo. Real Madrid si je že v prejšnjem krogu zagotovil 34. naslov prvaka, za konec pa so se z Leganesom razšli z 2:2, s čimer je slednji izpadel iz lige.

Za Madridčane sta v zadnjem krogu zadela Sergio Ramos in Marco Asensio. Za domače pa sta bila uspešna Bryan Gil in Roger Assale.

Pred zadnjim krogom so bili v igri za obstanek le še Leganes in Celta Vigo, v zadnjem krogu pa sta slednja igrala neodločeno, s čimer je v ligi ostal klub iz Viga, ki je dosegel remi brez zadetkov proti odpisanemu in zadnjemu Espanyolu. Že pred zadnjim krogom je bilo jasno, da se od španske elite poslavlja tudi Mallorca.

V zgornjem delu lestvice je potekal boj na daljavo za nastop v evropski ligi, medtem ko so bila mesta v skupinskem delu lige prvakov že podeljena. Tam bodo v sezoni 2020/21 igrali Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid in Sevilla.

Nastop v evropski ligi si je že pred zadnjim krogom zagotovil Villarreal. V boju med Real Sociedadom, Getafejem, Valencio in Granado pa sta najkrajšo potegnila na koncu osmi Getafe in deveta Valencia.

Z visoko zmago 4:0 proti Athleticu iz Bilbaa je na sedmo mesto skočila Granada, nekdanji klub Reneja Krhina. Ta bo igrala v kvalifikacijah za evropsko ligo, medtem ko je šesto mesto po osvojeni točki v Madridu osvojil Sociedad.

Na vrhu je potekal le boj na daljavo za tretje mesto. Atleticu je bila dovolj tudi že točka, saj je Sevilla zgolj z 1:0 premagala Valencio. Slednja pa se bo morala zadovoljiti brez evropskega tekmovanja v sezoni 2020/21.

Najboljši strelec in podajalec španskega prvenstva je postal Lionel Messi, ki je v tej sezoni dosegel 25 golov in 21 asistenc. Na zadnji tekmi, na kateri je Barcelona v gosteh premagala moštvo Alavesa s 5:0, je dosegel dva gola in podajo.