Real zabil kar 10 golov

Madridski Real se je znesel nad Rayom Vallecanom in slavil s kar 10:2.

Madridski Real se je po porazu proti Villarrealu zelo hitro pobral, na Santiago Bernabeuu pa povsem razbil Rayo Vallecano. Ta je sicer še v 12. minuti vodil z 2:1, nato pa po grobem prekršku ostal brez Tita. Real je hitro izkoristil številčno premoč za 2:2, že v 29. minuti pa so gostje ostali še brez enega nogometaša. Zaradi prekrška v kazenskem prostoru je svoj drugi rumeni karton prejel Raul Baena.

Cristiano Ronaldo je z bele točke zadel za 3:2, nato pa so gostje do 90. minute prejeli še sedem zadetkov. Na tekmi je štiri gole zabil Gareth Bale, trikrat se je med strelce vpisal Karim Benzema, dvakrat pa Ronaldo. Real je zdaj dve točki za Barcelono, ki pa ta konec tedna ni zaigrala zaradi obveznosti na klubskem svetovnem prvenstvu, kjer so Katalonci še tretjič osvojili lovoriko.

Vroči sevilljski derbi se je tokrat končal brez zmagovalca, Atletico Madrid pa ni izkoristil priložnosti, da bi skočil na vrh lestvice, saj so Jan Oblak in kolegi z 0:1 klonili na gostovanju pri Malagi.