Ricco priznal uporabo EPO

Foto: Žurnal24 RICCO_REUTERS
Italijanski kolesar Ricardo Ricco pravi, da ni mogel več lagati, zato je disciplinski komisiji priznal, da si je pred letošnjo Dirko po Italiji pomagal s prepovedanimi sredstvi.
Oglej si celoten članek
 

Preberite še ...

Ricco: Kontrole niso zanesljive

Italijanski kolesar Ricardo Ricco, ki je padel na dopinškem testu med minulo Dirko po Franciji, je danes na zaslišanju pred Italijanskim olimpijskim komitejem (CONI) priznal, da je zavedno zlorabil prepovedani krvni doping eritropoetin (EPO). Ricco, ki je na Touru osvojil dve etapi, se je moral po pozitivnem testu 8. julija posloviti od dirke.

Sprva je Ricco zanikal dopinške obtožbe, pred disciplinsko komisijo CONI pa je danes vse priznal. "Pred protidopinškim tožilcem nisem več mogel lagati, raje sem prevzel odgovornost za svoja dejanja," je dejal drugi z letošnje Dirke po Italiji in nadaljeval: "Pred Tourom sem naredil napako in si pomagal s krvnim dopingom." 24-letni Ricco se je moral posloviti tudi od moštva Saunier- Duval, ki ga je po pozitivnem testu nemudoma odpustilo.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.