Že po nekaj kilometrih katastrofa za Rogliča

Moštvu Jumbo-Visma se je na uvodni preizkušnji dirke po Španiji pripetila nenavadna nezgoda. Med osmoljenci je bil tudi slovenski kolesar.

Z današnjim 13,4 kilometra dolgim ekipnim kronometrom se je začela 74. dirka po Španiji, katere se je udeležila tudi peterica slovenskih predstavnikov.

Jumbo-Visma, kater član je Primož Roglič, se je na progo podala 12 minut čez osmo, po samo nekaj kilometrih pa se je kolesarjem v rumenih dresih pripetilo nekaj nepredvidljivega.

Več članov ekipe, med njimi tudi slovenski adut, je zaradi mokrega in spolzkega cestišča pristalo v zaščitni ogradi. Dirko so lahko nadaljevali, vendar so izgubili ogromno dragocenega časa.

Zmagovalci prvi etape so postali kolesarju kazahstanske Astane, ki so slavili pred pred Deceuninck-Quickstepom ter Sunwebom. Prvi bo rdečo majico vodilnega v skupnem seštevku nosil Kolumbijec Miguel Angel Lopez.

Roglič je s padcem izgubil 40 sekund, ciljno črto pa je prevozil z raztrganim dresom na levem boku ter vidno odrgnino.

Astano in Deceuninck-Quickstep sta na koncu ločili dve sekundi, Sunweb je zaostal pet sekund.

Najboljši med Slovenci je bil na koncu Luka Mezgec. Z Mitchelton-Scottom je na devetem mestu zaostal 18 sekund. Bahrain-Merida z Luko Pibernikom ter Domnom Novakom je bila 12., zaostala je 26 sekund.

Najslabše med vsemi se je izšlo ekipi UAE Emirates s Tadejem Pogačarjem, ki je zaostala eno minuto in sedem sekund, osvojila pa 21. mesto.