Ronaldo dvakrat, Messi trikrat v polno

Nogometaši madridskega Reala so po izpadu iz kraljevega pokala prišli do polnega izkupička na gostovanju pri Getafeju. Po tri točke sta osvojila tudi Barcelona in Atletico.

Nogometaši madridskega Reala po polovici prvenstva vodijo v španskem prvenstvu, odigrati pa bodo morali še zaostalo tekmo s Sevillo. Tokrat so s 3:0 v gosteh ugnali Getafe, vse tri zadetke so dosegli v zadnji tretjini tekme.

Getafe, ki v zadnjih osmih ligaških tekmah ni okusil zmage, se je presenetljivo dobro upiral v prvem polčasu, najbližje zadetku pa je bil po številnih priložnostih gostov Toni Kroos, ki je tik pred odhodom na odmor zatresel prečko domačih. Mrežo teh je v 63. minuti naposled načel dobitnik zlate žoge Cristiano Ronaldo, ki je iz bližine potisnil žogo v gol po akciji Jamesa Rodrigueza in Karima Benzemaja. Kolumbijski nogometaš je bil asistent pri naslednjih dveh zadetkih. Najprej je podal na glavo Garethu Balu, kasneje pa je njegovo podajo z glavo izkoristil še Ronaldo.

Uspešen tudi Atlético

Do treh točk je prišel tudi Realov krvnik v kraljevem pokalu Atlético Madrid. Mario Mandžukić je v prvem polčasu proti Granadi zadel iz enajstmetrovke, končni izid pa je ob koncu drugega polčasa postavil rezervist Raúl García.

Zadnjeuvrščeno moštvo lige se je kar nekaj časa uspešno upiralo prvakom, večji del prvega dela igre so bili gostje celo nevarnejši, a se je izkazal tudi domači vratar Miguel Angel Moya. Kar nekoliko v nasprotju z dogajanjem na zelenici pa je 11 minut pred koncem prvega polčasa povedel Atlético. Abdoul Sissoko je v svojem kazenskem prostoru storil prekršek nad Diegom Godinom, Mandžukić pa je z bele točke zabil že svoj 16. zadetek v sezoni.

Gostitelji so bili podjetnejši v drugih 45 minutah, zmago pa so si zagotovili v zadnjih minutah dvoboja. Hrvaškega reprezentanta je v 84. minuti zamenjal García, ki je le štiri minute kasneje z glavo izkoristil predložek Arde Turana.

Šov Lionela Messija

Še zanesljivejša kot njegova tekmeca je bila Barcelona. Ta je na gostovanju pri Deportivu kar štirikrat zatresla mrežo domačih, hat-trick je dosegel Lionel Messi. Argentinski zvezdnik je bil najprej uspešen že v 10. minuti, ko je sijajno zadel z glavo po podaji Ivana Rakitića. Kasneje je izjemno priložnost zapravil Luis Suarez, njegovo napako pa je po dvojni podaji z Neymarjem znova popravil Messi. Ta je z bližine spravil žogo preko vratarja Fabricia.

Nekdanji član Barce Isaac Cuenca bi lahko pred polčasom nekoliko zmanjšal zaostanek nogometašev iz Galicije, lepo priložnost na drugi strani za hat-trick pred glavnim odmorom pa je zapravil Messi. Tudi Juan Dominguez bi lahko v drugem polčasu zabil za gostitelje, a se je izkazal vratar Katalancev Claudio Bravo. Nato pa je znova udaril Messi, ki je z nizkim udarcem v desni vratarjev kot dosegel svoj 30. hat-trick za Barcelono. Zmago gostov je kasneje z avtogolom le še potrdil Sidnei.