Rusi so se pobrali po uvodnem šoku

Na svetovnem prvenstvu v hokeju v Rusiji so po začetnem šoku in porazu s Čehi do prve zmage prišli gostitelji Rusi, ki so s 6:4 premagali Kazahstan.

V Moskvi so domači ljubitelji hokeja videli razburljivo predstavo. Kazahstan je bil dolgo v igri za presenečenje, vodil z 2:1, izenačil na 3:3 in nato še na 4:4 v začetku zadnje tretjine. Šele zadetka Antona Belova in Romana Ljubimova v 44. in 48. minuti sta stvari postavila na pričakovano mesto in Rusiji zagotovila prve tri točke na SP.

Švicarji so še drugič ostali poraženi po dodatnem delu igre, tokrat so jih ugnali Norvežani, za končnih 4:3 je v 64. minuti ob igralcu več poskrbel Andreas Martinsen. V skandinavskem obračunu pa favorizirani Švedi niso imeli težav z Danci, končni izid je bil 5:2.

Po koncu tedna sta na vrhu te skupine Češka in Švedska s po petimi točkami, Danska in Rusija imata po tri.

Precej bolj enosmerni so bili izidi v skupini B. Madžari, glavni kandidati za selitev v nižji rang tekmovanja, so proti branilcem naslova iz Kanade klonili z 1:7, potem ko so jim tekmeci v petih minutah druge tretjine nasuli štiri gole.

Podobno je bilo na tekmi Finska - Nemčija, kjer so Finci hitro povedli s 4:0, po častnem golu Nemčije pa so le še postavili piko na i v zadnji minuti. Tudi Francozi, z Nemci sogostitelji naslednjega prvenstva 2017, so morali po začetnem vodstvu iz druge minute na koncu pričakovano priznati premoč favoritom, Slovaki so zmagali s 5:1.