Rusija do zmenka s Slovenijo

Slovenija se bo v osmini finala rokometnega svetovnega prvenstva pomerila z Rusijo, ki je po zmagi nad Brazilijo osvojila tretje mesto v skupini A. Iz skupine B si je kot zadnja napredovanje v izločilne boje zagotovila Islandija.

V prvi tekmi petega kroga skupine A svetovnega prvenstva v Franciji je reprezentanca Rusije  premagala Brazilijo (28:24). Z zmago je Rusija osvojila tretje mesto v skupini, Brazilija je četrta, kar pomeni, da bo Slovenija v osmini finala igrala z "Zbornajo komando".

Ruski rokometaši so do odločilne prednosti prišli v zadnjih desetih minutah tekme. S petimi goli sta se v ruski izbrani vrsti izkazala Aleksander Dereven in Sergej Šelmenko, po pet golov sta za brazilsko reprezentanco dosegla tudi Jose Guilherme Toledo in Alexandro Pozzer.

Prvo mesto v skupini A si je že pred zadnjim kolom zagotovila gostiteljica Francija, stoodstotni izkupiček je zadržala z zmago nad Poljsko (26:25). Norveška je pričakovano ugnala Japonsko (23:38).

Islandci naprej skozi šivankino uho

V prvi tekmi skupine B je Tunizija v afriškem obračunu visoko ugnala Angolo (43:34). Amine Bannour je bil z desetimi goli najboljši strelec tunizijske reprezentance, desetkrat je bil uspešen tudi Gabriel Massuca Teca za reprezentanco Angole.

V drugi tekmi skupine B so se rokometaši Islandije in Makedonije razšli z neodločenim izidom (27:27), osvojena točka pa je Islandcem zadostovala, da so osvojili četrto mesto v skupini in se ob Makedoniji ter Sloveniji in Španiji uvrstili v osmino finala.

Islandski rokometaši so v 44. minuti že vodili s 24:19, so do želene točke prišli šele minuto in 30 sekund pred koncem tekme, ko je v polno zadel Runnar Karason, s sedmimi goli najboljši strelec svoje ekipe. Pred tem so Makedonci celo prišli do vodstva s 27:26.